REGARDLESS Ankara’da çok farklı…

24 Eylül 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1200 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Peri Bacaları koşusunu, Engin Bekiroğulları’nın sahibi olduğu, Emir Alkaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Engin Bekiroğulları’nın yaptığı Regardless (4y aa Captain Rio – She’s Indy Money, A.P.Indy) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Maratoncu (Lion Heart) elde ederken, Headman (Dabirsim) üçüncü, Sumel Han (Sports Hero) dördüncü, Hamaset (El Corredor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Ayhan Kurşun ile kaybetmedi…

Bursa’da kazandığı G3 Ertuğrul koşusu kazanarak Ankara’ya fit durumda geri gelen Regardless, iyi uyum sağladığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde çok süratli giden mücadeleyi gerilerde takip edip, son düzlükte iç kulvardan iyi yol bularak yaptığı etkili sprint ile kazanırken, başarılı jokeyi ile start aldığı ikinci koşudan da birincilikle ayrılmayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Sert Yıldırım liderliği alırken, ikinciliğe Maratoncu girerken hemen dışından Ceyar’ın atakları görüldü. Daha sonra Hamaset ve King Farrier sırası ile 1000 start geçildi. 800’de Sert Yıldırım az farkla lider, ikinciliğe Ceyar girdi. Daha sonra Maratoncu ve Hamaset şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Maratoncu gelip liderliği aldı. Gerilerden Hamaset’in ve aralardan Regardless’in atakları görüldü. 200’den sonra içerden yol bulan Regardless bir anda gelip tüm gruba hakim olup, sonlarda farkı açarak 3 boy farkla ve 1’13″77 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir