REGARDLESS Yarışseverler için kazandı…

16 Temmuz 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Yarışseverler Koşusunu, Engin Bekiroğulları ve Emir Alkaş ortaklığına ait, Emir Alkaş’ın yetiştiricisi ve Engin Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Regardless (3y ae Captain Rio – She’s Indy Money, A.P.Indy) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Koşuda ikinciliği See Breeze (Invincible Son) elde ederken, mücadeleden Super Tuna (Native Khan) üçüncü, Ender Man (Scarface) dördüncü, Kocaalp (Torok) ise beşinci olarak ayrıldı.

Regardless (Sadettin Boyraz)

5’inci Kısa Vade galibiyeti…

Kariyerinin 12’inci startında 7’inci birinciliğini elde ederken kazancını 1.4 Milyon liraya yükselten Regardless, sentetik pistteki dördüncü sınavında 2’inci birinciliğini elde ederken aynı zamanda 3’üncü Grup koşu galibiyetine de imza atmayı başardı.

Startı ağır alan Regardless ilk 400 metre içerisinde dış kulvardan kontrollü tempolarla gelerek liderliği aldı ve 1000 direğini koşunun lideri olarak geçti. 600 geçilirken temposunu biraz daha arttıran safkan, son virajı da en yakın takipçisinin 2 boy önünde döndü.
400 geçilirken dış kulvardan Süper Tuna’nın atakları görünse de Regardless hiç yavaşlamadığı gibi düzlüğün ortasından sonra temposunu daha da arttırarak farkı bir ara 4-5 boya kadar çıkarttı. Sonlarda kazanacağı belli olduktan sonra jokeyi tarafından fazla sıkıştırılmayan klas safkan 2.5 boy farkla ve 1’31”02’lik derecesi ile rahatça birinciliğe uzanmasını bildi.

Regardless (Sadettin Boyraz)

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir