REGARDLESS’dan G3 ile sezon açılışı…

4 Aralık 2021 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 H.Basri Karabucak Koşusunu, Engin Bekiroğulları ve Emir Alkaş ortaklığına ait, Emir Alkaş’ın yetiştiricisi ve İbrahim Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Regardless (3y ae Captain Rio – She’s Indy Money, A.P.Indy) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Uğurtay (Justenuffhumor) elde ederken, mücadeleden Cagner (Victory Gallop) üçüncü, Deli Tahir (Dr Fong) dördüncü, Ahmetbeyli (Pleasantly Perfect) ise beşinci olarak ayrıldı.

Regardless (Özcan Yıldırım)Geçen sene de kazanarak başlamıştı…

Geçen sene 2 yaşlı olarak Ankara kum pistinde 3’te 3 yaparak yarış hayatına başlayan Regardless, yılı Adana’da koştuğu A3 yarışta elde ettiği dördüncülük ile kapatmış, sonrasında 2021’in Ocak ayında koştuğu ilk yarış olan G2 mücadeleyi kazanarak 3 yaşlılığına parlak bir başlangıç yapmıştı.

Şubat ayında kazandığı Kv-8 yarışın ardından Mart ayında koştuğu Kv-9 mücadeleden de üçüncülükle ayrılan safkan, yaz sezonu boyunca 5’i İstanbul’da olmak üzere toplam 6 yarış koşmuş ve bu yarışlarda sırasıyla G3 ikinciliği, Kv-9 galibiyeti, A3 birinciliği ve G1 üçüncülüğü elde edip sezonu sentetik pistte elde ettiği 2 birincilikle noktalamıştı.

Yaklaşık 1.5 aylık bir aranın ardından H.Basri Karabucak Koşusuna gelen Regardless, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Adana Kış sezonuna parlak bir başlangıç yaptı ve startla birlikte liderliği alıp daha sonra ısrar eden rakiplerine devrettiği mücadeleyi, son düzlüğü dördüncü sırada dönmesine rağmen mükemmel düzlük sprinti ile kazanmasını bildi.

Adana’da bugüne dek koştuğu 5 kum yarışın 3’ünden galibiyetle ayrılan 3 yaşındaki safkan, Basri Karabucak Koşusunda ortaya koyduğu performansla kış sezonunun iddialı isimlerinden biri olacağını da göstermiş oldu.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir