REGARDLESS’den sezona parlak başlangıç…

22 Nisan 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 koşusunu, Engin Bekiroğulları’nın sahibi olduğu, Emir Alkaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Regardless (5y aa Captain Rio – She’s Indy Money, A Pindy)  jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Wardenclyffe (Victory Gallop) elde ederken, King Berkay (Bosporus) üçüncü, Compiler (Lion Heart) dördüncü, Hamaset (El Corredor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin yedinci grup zaferi…

Kış sezonunda Adana’da koştuğu yarışlarda başarılı sonuçlar elde eden Regardless kısa ara sonrası çok iyi anlaştığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu ön grup arkası takip edip, düzlükten sonra yaptığı etkili ataklarla kazanırken,  sezona da galibiyetle başlamış oldu.

Compiler’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan King Berkay liderliği aldı. İkinciliğe içerden gelen Dame Time girdi. Daha sonra Regardless ve Wardenclyffe sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de King Berkay liderliğini korurken yine ikincilikte Dame Time arkalarında Regardless ve Wardenclyffe şeklinde 800 startı geçildi. King Berkay lider, Dame Time yine takipte daha sonra Wardenclyffe, Regardless ve Ascot üçlüsü ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400 geçilirken atak yapan Wardenclyffe liderliği aldı. Gerilerden Regardless’in atakları görüldü. 200’den sonra Wardenclyffe ve Regardless arasında mücadele başladı. Son metrelerde rakibine hakim olan  Regardless 1 boy farkla ve 1’32”70 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Regardless (Ayhan Kurşun)
News Reporter

4 thoughts on “REGARDLESS’den sezona parlak başlangıç…

 1. regadless değişik bir at… bu at kazandığı yarışlarda kimle koşarsa koşsun çok rahat kazandığını gösteriyor… kaybettiği koşuların hepsinde zorlanmış gibi bir hali oluyor…

  başarıları daim olsun…

  asıl önemli konu wardenclyfe izmirde hep seçilerek koştu derbi denilen koşulara katılmadı iyi de yaptı yıpranmadı…((((gerçi neresi derbi ise akdeniz ege koşuları gr3 ötesine gitmez…. var olan grup koşuların çoğu aynı şekildedir bence))))

  yıpranmadı konusuna ayrı bir parantez açarsak kuzey yağmuru king serkan kuru soğan cagner uğurtay…. daha örnek çoğaltmak mümkün… koşu seçimi konusunda suat demiral ‘in çalıştırdığı bony bomp ile wardenclyfe için bravo…

 2. Wardenclyffe harika kostu. Izmir haricindeki kum pist yarışlarında da basarili olabilecegini gosterdi.

  1. Taktik hatasından kaybettiğini düşünüyorum. Regardless formda olduğunda acı sprinti olan bir at, antrenörü taktiğini buna göre belirlemeliydi.

  2. Wardenclyfin kaybederi yoktu atın kısa sprinti var ve Gökhan Kocakaya uzun sprint attırdı viraj dönülür dönülmez king berkayı atlamaya çalıştı ama uzun sprint atınca at sonları getiremiyor ve duruyor kısa sprint atan ata sen uzun sprint attirirsan sonlarda durursun ve yarışı kaybedersin ki neticede kaybetti Ankara’nın son düzlüğü İzmir’e benzemez daha uzun son düzlük Ankara’nın duracağı belliydi regartless de geldi kazandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir