REGARDLESS’den pist rekoru ile gelen galibiyet…

24 Haziran 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Çankaya koşusunu, Engin Bekiroğulları’nın sahibi olduğu, Emir Alkaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Engin Bekiroğulları’nın yaptığı Regardless (5y aa Captain Rio – She’s Indy Money, A.P.Indy)  jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Compiler (Lion Heart) elde ederken, Siempre (Offle Wild) üçüncü, Wadenclyffe (Victory Gallop) dördüncü, Flash Bang (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk grup galibiyeti…  

Başarılı kış sezonunun ardından yaz sezonuna da Nisan ayında kazandığı isimsiz A3 galibiyetle başlayan Regardless, uyum sağladığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği düzlükten sonra temposunu arttırarak ve beyaz bayrak-ayna yaparak kolay şekilde kazanırken bu yılki ilk grup zaferine ulaşmış oldu. 

Toplu bir çıkışla birlikte dıştan atak yapan Regardless liderliği alırken ikinciliğe de Compiler girdi. Daha sonra Wardenclyffe ve Flash Bang sırası ile 14-1200 startları geçildi. 1000’de Regardless liderliğini korurken yine ikincilikte Compiler arkalarında Flash Bang ve Wardenclyffe şeklinde 800 startı geçildi. 600’de az farkla Regardless lider, hemen dışında Compiler daha sonra Flash Bang ve Wardenclyffe ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Regardless temposunu arttırarak farkı açmaya başladı. 200’den sonra daha da kolaylayan Regardless 5 boy farkla ve 1’31”14 bitiriş derecesi ile pist rekoru kırarak kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “REGARDLESS’den pist rekoru ile gelen galibiyet…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir