Rekor kırıldı! Gazi Koşusunu 40.000 kişi izledi…

2020 ve 2021 yıllarında pandemi nedeniyle seyircisiz koşulan 94 ve 95. Gazi Koşularından sonra seyirci rekorunun kırılması beklenen 96.Gazi Koşusu, 33.000’i biletli olmak üzere İstanbul Veliefendi Hipodromunda 40.000 kişi tarafından izlendi.

Yarış camiasının mensuplarının yanı sıra çok sayıda davetli ve Basın Mensubunun izlediği koşudan saatler öncesinde Veliefendiye akın eden yarışseverler, dakikalarca giriş yapmak için beklemek zorunda kaldılar.

Hipodroma arabaları ile gelen yarışseverler koşu saati yaklaştıkça Osmaniye, Kartaltepe ve Yenimahalle gibi çevre ilçelerde bile park yeri bulmakta büyük güçlük çektiler.

Bilindiği gibi 30 Haziran 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 93’üncü Gazi Koşusuna rekor bir katılım gerçekleşerek 25.500 yarışsever gelmişti. Bu sene hipodroma gelen 40.000 izleyici ile bu rekor kırılmış oldu.

96.Gazi Koşusunu Veliefendi Hipodromunda 40.000 kişi izledi…News Reporter

4 thoughts on “Rekor kırıldı! Gazi Koşusunu 40.000 kişi izledi…

  1. Bu Gece Gazi Özel programı var
    İzleyecekmiyim? Kesinlikle hayır
    Salı akşamı iMPARATOR un yorumlarını beklemekteyim

  2. Bilet olayını anlamadım. Turnikeden geçenlerden mi bahsediyorsunuz ? Yoksa bilet falan yoktu. Ayrıca bu kadar kalabalık çok fazla. En ufak keyif alamadık. Atları görmeyi bırak dev ekranı bile göremedik. Tribünler zaten full çakılı. En kötü hipodrom deneyimimdi. Bir daha böyle önemli yarış günlerine asla gitmem.

  3. Keyifli adrenalin veren yarıştı kendi aramızda şampiyonlardan bahsedebiliriz lakin KARAYEL hariç yetiştirdiğimiz world class atımız yok.yere göğe koyamadığımız bold pilot ‘ın strategic choice un kazandığı enternasyonal koşuda ki sınıf farkını görmek yada kum pist canavarı denilen good curry nin dubai dünya kupasında 3. Sınıf rakipler ile uzak 4. Oluşu herekese bir fikir vermeli at üstünde doğup ölen milletin açık ara en iyi olması gereken atları bunlar tebrik alkış vs devam ve aynen doğru run for roses şalı nedir yani bırakın kentucky de taksınlar onu .
    Daredevil gibi bir aygırı alabilmişken aşım yapsın diye abd gelen rica yı baş tacı edip olur diyen kullübümüz (dünyanın en zengini ayrıca) tamda manila, lion heart gibi uzay mekiği parasına aldıkları aygır transferlerini hafızadan silerken (MY BOY CHARLİE ve KLIMT her kim onay verdiyse cidden uzman) daredevil kararıyla evlere şenlik olduklarını hatırlat dilar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir