Rekor kırıldı! Gazi Koşusunu Veliefendi Hipodromunda 49.500 yarışsever izledi…

2020 ve 2021 yıllarında pandemi nedeniyle seyircisiz koşulan 94 ve 95. Gazi Koşularından sonra seyirci rekorunun kırıldığı 96.Gazi Koşusunu 33.000’i biletli olmak üzere İstanbul Veliefendi Hipodromunda 40.000 kişi izlemişti.

Geçen sene ise 9 güne uzatılan Bayram Tatili nedeniyle İstanbul’un büyük ölçüde erken boşaldığı günlerde 97.Gazi Koşusunu 31.000 yarışsever Veliefendi Hipodromuna gelerek izledi.

Bu sene ise tüm rekorlar kırıldı ve 98.Gazi Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromuna gelip tribünleri, piknik alanlarını ve diğer tüm alanları tıka basa dolduran 49.500 kişi tarafından yerinde izlendi.

 

News Reporter

6 thoughts on “Rekor kırıldı! Gazi Koşusunu Veliefendi Hipodromunda 49.500 yarışsever izledi…

  1. TJK çok amatörce yönetiliyor malesef daha üzücü olan ise yine de seçim kazanıyor bu yönetim. Gazi koşusu bittiğinde kalabalığın üçte biri kaldı orada çok mu zor acaba gazi koşusunu son koşu olarak yapıp o kalabalığı tüm gün orada tutmayı becerebilmek gerçekten çok mu zor? Farklı analizde bu konu konuşulur umarım

  2. Yarışsever için gazi izlemek zulüm oldu. İkinci tribünü de loca yapıp yarışsevere kapatsalar çok daha karlı olur.

  3. Bence rakam yalan. Daha önce bir çok defa gazi seyretmiş birisi olarak trübin boş, locaya çevirdikleri yerler bile tam dolu değildi. Sansasyon yaratmak için söylenen rakam!

  4. Ataturk at yarislari moderb toplumun sosyal bir ihtiaycidir derken kast sistemini kast etmemistir resmen kast sistemi uygulaniyor at yarislarinda bu cok hos durmuyor bence tamam futbolda felan da loca felan varda bu kadar goze sokulmuyor elit kesim yukarda gariban halk asagida bence hos goruntu olmuyor bu arada at yarislarinda yarissevere yapilan haksizliklari gorunce bir Besiktasli olaral dua ediyorum sukurler olsun ki gelmemis besiktasin basina

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir