Remazan Kaya Kupası BAY EMİR’in…

14 Şubat 2017 tarihinde aramızdan ayrılan Arap atçılığının unutulmaz ismi merhum Remazan Kaya anısına, 1 Kasım 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-8/DHÖ koşuyu, Ahmet Korkmaz’ın sahibi, Mehmet Sabri Tuncer & Kerem Erensoy’un yetiştiricisi ve İlhami Gümüş’ün antrenörü olduğu Bay Emir (5y aa Kaizbert – Yelhanım, Yelhan), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Bay Emir (Müslüm Çelik)

Tamamı Kaizbert temsilcisi 6 safkanın katılımı ile 1600 metre çim pistte koşulan 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte Ulukız’ın hemen dışını tutarak ikinciliğe yerleşen Bay Emir, son virajı da bu pozisyonda dönüp düzlükte içindeki Mavi Dalga ile finişe kadar yaptığı mücadeleyi sonlarda rakibini ayırarak 1’46”63’lük derecesiyle ve 2.5 boy farkla kazanmasını bildi. Üst üste gelen yarışlarına rağmen Mavi Dalga (Kaizbert) koşudan ikincilikle ayrılırken, bu safkanın yarım boy gerisinde Gustav (Kaizbert) üçüncü, onun da 1.5 boy arkasında Fatih Ağa (Kaizbert) dördüncü oldu.

36’ıncı startında 16’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Bay Emir, kariyerinin 12’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede 1600 metre çim pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.379.260 TL’ye yükseltti.

 

 

 

 

 

News Reporter

1 thought on “Remazan Kaya Kupası BAY EMİR’in…

  1. ramazan kaya gibi arap yarışçılığına gönül vermiş bir adamın ismine düzenlenen koşuda arap kılığında ingiliz atlarının koşması ne tuhaf değil mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir