REPAIR MAN’den Beyaz Bayrak-Ayna…

21 Şubat 2023 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşusunu, Aydın Aydoğdu’nun sahibi olduğu, Behçet Homurlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nurullah Güven’in yaptığı Repair Man (3y de Smart Robin – Rose Daily, Eagle Eyed) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini General Briella (General Quarters) elde ederken, Kumteper (Papa Clem) üçüncü, Altınsima (Kırdemirkır) dördüncü, Haçım (Cuvee) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…

Bu yıl start aldığı koşularda tatminkar sonuçlar alan Repair Man bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde start çıkışı ile birlikte aldığı liderliği bitişe kadar koruyup kazanırken, aynı zamanda ilk grup galibiyetine de imza atmış oldu.

Kumteper ve Nirvana’nın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Repair Man liderliği alırken ikincilikte Haçım daha sonra General Briella ve Altınsima sırası ile 1600-1400 ve 1200 startları geçildi. 1000’de Repair Man liderliğini korurken yine ikincilikte Haçım hemen arkasında General Briella ve Altınsima şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Repair Man halen lider, ikinciliğe General Briella girerken arkasında Haçım olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Repair Man ve dışına gelen General Briella arasında liderlik mücadelesi başladı. 200’den sonra Repair Man ve General Briella arasındaki mücadele son metrelere kadar sürdü. Rakibine boyun farkı ile hakim olan Repair Man 2’02”55 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Repair Man (Özcan Yıldırım)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir