RIDE THE LIGHTNING ‘Ben de varım’ dedi…

26 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Tevfik Çelikoğlu koşusunu, Mustafa Yılmaz’ın sahibi olduğu, Kaya Atçılık Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Velat Karakuş’un yaptığı Ride The Lightning (3y de Torok – Invincible Rock, Divine Light) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Asmar Dubai (Torok) elde ederken, Iron Sky (Myboycharlie) üçüncü, Kando (Three Valleys) dördüncü, Komik Komedyen (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk birincilik…  

Son kez Kv-8 Dinçer Cebeci koşusunu ikincilikle tamamlayan Ride The Lightning, bütünleştiği jokeyi Mehmet Kaya ile starttan itibaren ön grupta ve ilk üçün içerisinde konumlanıp son düzlüğe de ikinci sırada çıktı ve düzlüğe de ikinci sırada çıkan safkan 300’de Iron Sky’dan liderliği aldığı gibi farkı açarak kolay bir galibiyete imza atarken, hem bu yılki ilk birinciliğini elde etmiş, hem de etkileyici performansı ile Gazi Koşusu öncesi rakiplerine ‘bende varım’ mesajını vermiş oldu.

News Reporter

6 thoughts on “RIDE THE LIGHTNING ‘Ben de varım’ dedi…

  1. MADRAS KAZANDIKTAN SONRA BU SENE GAZİNİN ÖNE ÇIKAN KESİN 1 FAVORİSİ YOK DEMİŞTİM – DEDİĞİM GİBİ DE OLACAK – MADRAS TAY DENEMEYİ KAZANDI AMA GÜÇLÜ RAKİPLERİ ÇOK- KAYALAR GEÇEN SENEKİ TAKTİĞİ YAPIYOR – SERT KOŞULARI KOŞMADAN GAZİYİ KOŞACAKLAR- AYRICA BU KOŞUDA ANLAŞILDI GEÇEN SENENİN AYNI TAKTİĞİNİ YAPACAKLAR- KOŞU BOYUNCA 3-4 GİDİP 600 LERDE ÖNE FIRLAYIP KOŞUYU BİTİRMEYE ÇALIŞACAKLAR- TAKTİĞİ KV 9 NİYAZİ POLATYAR KOŞUSUNDA KOŞACAK BÜYÜK İHTİMAL ORDA YİNE TEKRAR EDECEK..

  2. Maşallah çok at bu…Severus Snape birde bu at Gazide çok iş yapar …Bu sene Gazi çok güzel olur outsider kaldı dediğimiz atlar yeniden oyuna dahil olursa tadından yenmez ..

  3. Atahan Bey, en son yapılan tribün düzenlemesi, bu sitede neden haber yapılmıyor anlamakta güçlük çekiyorum.canlı biçimde yarışın en heyecanlı kısmını göremiyoruz artık. Büyük ekrandan seyredeceksek evde televizyonda zaten benim büyük ekranım var, hipodroma neden gideyim.bu değişiklik, yarışseverlerin yarışları İzleme hakkının gasp edilmesinden; en güzel izleme yerlerinin kodamanlara peş çekilmesinden başka bir şey değildir.tjk, asıl parayı, o türbinleri çok görüp, hor gördüğü, önemsemediği yarışseverlerden kazanıyor.E bayi yürürlüğe konunca sırt çevirip kendi haline bıraktığı bayiler sayesinde yıllarca Ekmek yediğini unuttuğu gibi, şimdi de yarışseverin hakkını hukukunu gözetmiyor.. inşallah Tjknın lisans hakkı iptal edilir/yenilenmez de birgün kurtuluruz bu zihniyetten.

  4. Bu ata binen atı teşvik etmiyor resmen atı dövüyor abiside şov yapıyor ata kırbaç vurmayın diye o yüzden inşallah bu at Gazi ve diğer yarışlarda iş yapmaz bu benim dilek ve temennim bu arada attan bu kadar para kazanıp ata bu kadar acımasız davranan bir eküri yoktur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir