RIDE THE LIGHTNING’dan beklenen galibiyet…

11 Ekim 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 TYAYSD İstanbul Yearling Satışı koşusunu, Selim Kaya’nın sahibi olduğu, Kaya Atçılık Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Velat Karakuş’un yaptığı Ride The Lightning (2y de Torok – Invincible Rock, Divine Light) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Leonera (Pershing) elde ederken, Eastern Star (Bodemaister) üçüncü, Queen Serra (Avery Island) dördüncü, Native Spirit (Authorized) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İkinci sınıf koşu birinciliği…  

Bursa’daki son startı olan A2 Kayı koşusunu ikincilikle tamamlayan Ride The Lightning tüm koşularında birlikte olduğu usta jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuyu ön grup arkasında takip edip, düzlük dönülür dönülmez içerden yaptığı ataklarla liderliği aldı ve kolay tempoda rakiplerinin ataklarından etkilenmeden kazanırken ikinci sınıf koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

News Reporter

3 thoughts on “RIDE THE LIGHTNING’dan beklenen galibiyet…

  1. Sırf bu koşu için atlarını satışa getiriyorlar geçen yıl da aynı şekilde bu koşuyu Kaya ekurisi kazandı gerçekten atciliktan para kazanmayı biliyorlar

  2. Geçen sene bu koşuyu kazanan Gazi yi de kazanmıştı..
    Bu atta 2024 Gazisini kazanır,şimdiden Not düşeim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir