ROCK SOLID’den ilk Grup galibiyeti…

25 Aralık 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Piri Reis koşusunu, Engin Ateşler’in sahibi olduğu, Gençay Dilek Emirsoy tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ahmet Öcal’ın yaptığı Rock Solid (2y de Toccet – Elmastütün, Unaccounted For) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Dragon Fire (Torok) elde ederken, No Hard (Corinthain) üçüncü, Wild Danger (Carpe Diem) dördüncü, Micheal (Hemsworth) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İzmir’de 2’de 2 yaptı…

İzmir’de kazandığı Kv-9 galibiyeti ile bu koşuya oldukça moralli gelen Rock Solid son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yapmış olduğu ataklarla ekürisinin önünde kazanırken kariyerinin ilk grup galibiyerini elde ederken İzmir’de start aldığı ikinci koşudan da birincilik ile ayrılmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Micheal liderliği alırken ikinciliğe Mirbey girerken daha sonra Dev Yiğit ve Wild Danger sırası ile 1400 startı geçildi. 1200’de Micheal liderliğini korurken yine ikincilikte Mirbey daha sonra Dev Yiğt ve Dragon Fire şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Micheal halen lider, Mirbey yine takipte arkalarında Dev Yiğit ve Dragon Fire sırası ile 600 startına gelindi. Micheal ve Mirbey arasındaki mücadele ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Mirbey liderliği almaya çalışırken dışından Dragon Fire’ın onun dışından da Rock Solid’in atakları görüldü. 200’den sonra Rock Solid içindeki ekürisi Dragon Fire ile aralarında mücadeleye başladılar. Sonlarda ekürisine hakim olup farkı 4 boya çıkararak ve 1’41”50 bitiriş derecesi ile kazanan Rock Solid oldu.

Rock Solid (Akın Sözen)News Reporter

1 thought on “ROCK SOLID’den ilk Grup galibiyeti…

  1. İzmir bu sene tırt. Hem de her konuda. Ben hayatımda bu kadar vahşice kazanmaya odaklı bir ortam görmedim izmir’de.
    Memleketi tercih eden General Briella yer bu yakışıklıyı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir