ROCK SOLID’in İzmir’de bileği bükülmüyor…

08 Ocak 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Efes koşusunu, Engin Ateşler’in sahibi olduğu, Gençay Dilek Emirsoy tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ahmet Öcal’ın yaptığı Rock Solid (3y de Toccet – Elmastütün, Unaccounted For) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Dragon Fire (Torok) elde ederken, Mirbey (Captain Rio) üçüncü, Baba Selim (Hakkar) dördüncü, Lion Piece (Lion Heart) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Akın Sözen ile kaybetmedi…

A3 Piri Reis koşusu galibiyeti sonrası yine iyi durumda bu koşuya gelen Rock Solid son koşularında birlikte olduğu jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı ataklarla kazanırken İzmir’de Akın Sözen ile start aldığı üçüncü koşudan da galibiyetle ayrılmış oldu.

Baba Selim’in 2,5 boy, Lion Piece’nin 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Mirbey liderliği alırken ikincilikte Dragon Fire daha sonra Rock Solid sırası ile 1400 startı geçildi. 1200’de Mirbey az farkla lider, Dragon Fire yine ikincilikte daha sonra Rock Solid ve Baba Selim şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Mirbey halen lider, Dragon Fire yine takipte arkalarında Rock Solid sırası ile 600 startı geçildi. Mirbey az farkla Dragon Fire’in önünde düzlüğe çıktı. 400’de atak yapan Dragon Fire öndeki Mirbey ile mücadeleye başladı. Gerilerden Rock Solid’de bu mücadeleye katılmaya çalıştı. 200’den sonra Dragon Fire ve dışından gelen Rock Solid mücadelesinde ekürisine hakim olan Rock Solid sonlarda farkı 3 boya çıkararak ve 1’41”90 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir