ROYAL AVSAR zorlanmadı

9 Ağustos 2020 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Koşuyu, Recep Avşar’ın sahibi, Fedai Kahraman’ın yetiştiricisi ve Adil Ocak’ın antrenörü olduğu Royal Avsar (5y aa Flower Alley –Seeking Adel, Seeking The Gold), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

8 Safkanın start aldığı mücadeleye 7 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Royal Avsar, ilk metrelerde stili icabı öne çıkmak istediyse de, dışından kamçı teşviki ile ısrarla numarayı isteyen New Transatlantic ile didişmeyi tercih etmedi ve liderliği ona bırakarak ikinciliğe yerleşti. Bu pozisyonunu karşı düzlük boyunca koruyan safkan, 900’de temposunu arttırdı, 800’de koşunun liderliğini ele geçirdi ve son virajı da rakiplerinin önünde lider döndü.

Düzlükte geriden hücuma kalkan rakiplerine kolay bir şekilde direnip sonlarda farkı 4.5 boya kadar çıkartarak kolay bir galibiyete imza atmayı başaran Royal Avsar, 2’08”05’lik derecesi ile birinciliğe uzanırken aynı zamanda kum pistte kariyerinin 3’üncü Grup koşu galibiyetine imza atmasını da bildi. Koşuda Alaçatı Ağası (El Salvador) ikinciliği elde ederken, mücadeleden King Serkan (Yonaguska) üçüncü, Şanslı Çocuk (Bosporus) dördüncü, Baba Hancı (Cuvee) ise beşinci olarak ayrıldı.

Royal Avsar (Müslüm Çelik)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir