RUSDAMAT ve PRINCESS DI’den KV galibiyet…

Sapanca Belediye Başkanlığı adına 24 Ocak 202 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromu’nda düzenlenen KV-8/DHÖW koşuda 4 ve yukarı yaşlı safkan Arap atları 1400 metre mesafede ve kum pistte ter döktü. Mücadeleyi Şemsettin Toydemir’in sahibi olduğu Rusdamat (Kaizbert – Hasmin, Hastay) jokeyi Ayhan Kurşun ile 1’35”72’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Feme Hay.Tar.Ltd.Şti. yetiştirmesi olan ve Nesih Doğan tarafından antrene edilen 6 yaşındaki al erkek safkan, böylelikle 14’üncü birinciliğine imza attı.

Rusdamat (Ayhan Kurşun)

85.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda tam kazanacak duruma gelmişken sonlarda içinde gelen rakibine avlanan Batmanaslanı (Tamerinoğlu) koşuda ikinciliği elde ederken, Gümüşkesen (Turbo) üçüncü, Ulukız (Kaizbert) ise dördüncü oldu.

Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu Kupa Töreni 2020

Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği’nin uzun yıllar İzmir Şube Başkanlığı görevini yürütmüş olan merhum Hüseyin Özsakallı adına düzenlenen KV-6/D mücadele ise İzmir Şirinyer Hipodromu’nda koşuldu.

4 ve yukarı yaşlı dişi İngiliz atlarına mahsus kum pistte 1200 metre mesafeli ve 63.500 TL birincilik ikramiyeli mücadelesinden galip ayrılan isim, 1’14”68’lik bir derece gerçekleştiren Murat Akça’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Prıncess Di (Kaneko – Keepin Company, Mineshaft) oldu. Kadir Tokaçoğlu ile start alan ve Sabri Arslan tarafından antrene edilen doru kısrak, bu koşuyu geçen sene de kazanmayı başarmıştı.

Koşuda ikinciliği Dont Hesıtate (Mendip) elde ederken, mücadeleden Fresh Yourself (After Market) üçüncü, Güçlü Kız (Bosporus) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Princess Di (Kadir Tokaçoğlu)
Hüseyin Özsakallı Koşusu Kupa Töreni 2020
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir