RÜZGARDAHAN bekledi ve rövanşı aldı…

3 Mart 2024 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Ethem Menderes koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Rüzgardahan (5y ka Yakupbey – Çığırtkan, Halid) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Seçerhan (Özgünhan) elde ederken, Havza Aslanı (Tamerinoğlu) üçüncü, Pıtır (Güntay) dördüncü, Bombacan (Kıvanç Can) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ikinci grup zaferi…  

Son startı olan G3 Kocaeli Vali koşusunu ikincilikle tamamlayan Rüzgardahan uyum sağladığı jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu gerilerde takip edip virajı da en geride döndü ve düzlükte pistin dışından yaptığı etkili ataklarla 200’de rakiplerini yakalayıp sonraki metrelerde kolaylayıp fazla zorlanmadan kazanırken hem bu yılki ikinci Grup galibiyetini elde etmiş, hem de rakibinden rövanşı almış oldu.

News Reporter

1 thought on “RÜZGARDAHAN bekledi ve rövanşı aldı…

  1. Atahan bey merhaba.buraya yazmayi uygun buldum.umarım bu yazıyi okursunuz,sesimize ses verirsiniz.ben futbol maçını izlerken nasil zevk aliyorsam at yarışlarınida izlerken aynı duygulari yaşyan biriyim.at yarıslarını sadece izleyici olarak takip eden biriyim.eminimki benim gibi cokça insan vardır.bugunadana son yarisindaki 13 numaralı safkanın jokeyi neden son viraja ilk dort içinde ve rahat tempoda girmisken atının gemine basıp kosturmadı.at çok rahat tempoda giderken üstelik vede tabela şansi varken aklimıza farkli seyler gelmesin istiyorsanız bu arazuhalimizi sizde takip eder bizi bilgilendirirmisiniz.saglıcakla kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir