RÜZGARDAHAN’dan kolay galibiyet…

30 Kasım 2023 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı arap atlarına mahsus G3 Lozan koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Rüzgardahan (4y ka Yakupbey – Çığırtkan, Halid) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Anka Ateşi (Anka) elde ederken, Sinoplu Merve (Bilgin) üçüncü, Canmete (Tamerinoğlu) dördüncü, Onarbey (Araslı) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Pist rekoru gelebilirdi…  

Bursa’daki A3 Uludağ koşusunu ekürisinin arkasında ikinci tamamlayarak bu koşuya oldukça iyi durumda gelen Rüzgardahan, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlüğe en dış kulvardan çıkarak yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldı ve farkı sonlarda daha da açarak 1’48”63 gibi pist rekoruna yakın bir dereceyi kolay gerçekleştirerek bu yılki üçüncü grup galibiyetine imza atmış oldu.

News Reporter

4 thoughts on “RÜZGARDAHAN’dan kolay galibiyet…

  1. Gurup 1 atı bence buralar onun için üzümlü kek tebrik ediyorum tüm ekibini Alper ve Bayram a ayrıca tebrikler

  2. özcan yine kışın izmirde araplarda grup koşulara ambargo koyacak atı bulmuş gibi canmete bır sakatlık mı yaşadı bilmiyoru ama eskı halınden eser yok eğer eskiye dönebılırse bu ıkılı kışın ızmırde gzel yarışlar izletir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir