RÜZGARDAHAN’dan ‘protestolu’ galibiyet…

28 Ocak 2024 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Hasan Tahsin koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Rüzgardahan (5y ka Yakupbey – Çığırtkan, Halid) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Darlöy (Özgünhan) elde ederken, Anka Ateşi (Anka) üçüncü, Halim Ağa (Canberktay) dördüncü, Uzun Mehmet (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk buluşma, ilk birincilik…  

Son kez Kv-8 Babasaad koşusunu ikincilikle tamamlayan Rüzgardahan, bugün daha etkili olduğu mesafede ilk kez buluştuğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu ön grup arkasında takip edip, düzlüğe en iç kulvardan çıktı ve 300’den sonra pistin ortasına doğru açılıp koşu sonrası protestoya sebep olan jokeyi ile sonlarda farkı açarak kazanırken bu yılki ilk grup galibiyetini elde etmiş oldu.

News Reporter

21 thoughts on “RÜZGARDAHAN’dan ‘protestolu’ galibiyet…

 1. Yaa kardeşim senin atın kolayca öne düşmüş hala arkadaki ata faul yapıyorsun. Ne yapmaya çalışıyorsun. Bu ne biçim jokeylik. Urfa’da at gösterenleri geçtin. Çok kötü performans çok kötü jokeylik. Sıfır sıfır sıfır 👎👎👎

 2. Tebrikler alper tebrikler bayram bu ata bir gurub 1 yakışır.Vedat kardeşim neden risk alıyorsun bariyer dibine giriyorsun harmanla pisti icap ederse seyircilerin yanınızdan hadi de geç

 3. Vedat abiş yolun başındasın bunlara gerek yok burgazla aldın boyunun ölçüsünü halisle Özcan dan ama hala aynı terane cin olmadan adam carpiyorsun kardeşim benim meslek ahlakı var bunada çalış biraz

 4. KESİNLİKLE SENELERDİR OLDUĞU GİBİ ÇİFTE STANDART 1 KARAR ÇIKACAK ! – ŞİMDİ TJK SAYFASINDAN KOMİSER RAPORLARINA BAKTIM ; 25 OCAK 2. KOŞU YİNE İZMİR VE YİNE 1600 M DE KOŞUYU KAZANAN SUN OF THE SEA NİN JOKEYİ M.M. BİLGİN V.ABİŞ İN YAPTIĞININ ÇEYREĞİNİ YAPMAMASINA RAĞMEN 10 GÜN CEZA ALMIŞ ! – BİRKAÇ GÜN SONRA ŞIMARIK V.ABİŞ’İNKİNİ GÖRECEĞİZ ! (YA İHTAR ALICAK YA DA 3 -4 GÜN )- ESKİDEN KARATAŞ KORUMA ALTINDAYDI ŞİMDİ YENİ PRENS V.ABİŞ ! – ŞİMDİ BANA ÇOK BİLMİŞ BAZI ARKADAŞLAR YİNE SÖYLESİN BU CEZALAR ARİFESİNDE HATIRLI AT SAHİPLERİNİN KOMİSERLER KURULUNA DAHLİ OLMADIĞINI !!

  1. Yorumunu okuyunca yazmama gerek kalmadı.
   Tek eklemek istedıgım ,imparator Son Of Cooger a Vedatın
   bınmeyecegını ögrendıgınde verdıgı tepki: Dunyanın en iyi
   Jokeyi de gelse atı getiremez demişti.
   Tamam bıraz abartalım ama Abiş i AY a çıkan ilk insanmış gibi sunmak gulmemize sebep oluyor.İmparator un Abiş in başarısına
   ihtiyacı yok,Kastım buydu

 5. Bravo Vedat Abiş aynen böyle devam!!! Arap atı bu kardeşim Arap atı öyle kolay sprinte kalkmaz Darloy tam sprinte kalktığında bile isteye önünü kesti atın bu insicamini bozdu ama Süpersonik İzmir komiserleri herzamanki gibi oyna devam dedi!!!Bir tebrigide onlar hakediyor!!!

 6. bağzı “”””beyefendiler”””” bunu sürekli yapmaya başladı… o dışarı çıkma masum bir çıkma değil… bir gün bir at takılıp düşer o zaman kazandığına sevinir misin???

 7. ŞU KARDEŞCANI NASIL OLDÜRÜRÜZ DİYE DÜSÜNÜYORLAR
  TURBO NUN EN ÇOK KAZANANI
  ÇANKARDEŞLERİN Kardeşi bu at
  aygır yapmayıp nasıl canını okuruzuz derdine düşmüş sahipleri

  1. At artık ben koşmuyorum buraya kadar diyor milyonlarca kazandırdım ben üstüme düşenin fazlasını yaptım diyor sıra sizde beni emekliye ayırın diyor resmen at sahiplerinin bitmek bilmez para hırsı yüzünden böyle atlar heder oluyor Türkiye’de atçılık bitmiş, insanlık’ta bitmiş bu hayvanların ahı ağır olur.

  1. Vedat dışarı açılıp kural ihlali yapmasaydı biraz zor kazanırdı..aradan sonra olsa da son yarışı iyi değildi zaten.vedat işi şansa bırakmamak için kural ihlali yaparak arkadan sprinte kalkan atların hakkını alenen yedi..yarış değişmeyince biz de afiyet oldun dedik

 8. Kim koruyor bu ufaklığı(((((ayıp kardeşim ya yanındaki iki atın da önünü bariz kesiyorsun …İzmir komiserleri ne yapsın ?yarış değişmesi için bir kamyon yürek yemeleri lazım))) tek çare okkalı bir ceza keseceksin o zaman anlar .top sizde İzmir komiserleri

 9. Rezalet İzmir komiserleri rezil siniz! Faulü Darloy yapsaydı ne olurdu? Çok daha hafif on kesmelerde protesto kabul burada değil! Darloy sahiplerine yazık hakları ve emekleri yendi.

 10. Vedat Abiş son yıllarda ülkemizde yetişen en yetenekli jokeylerden birisidir. Apranti okulu adınada gurur verici bir durum tebrik ederim. Kusursuz yapılan veya sıfır hata ile yapılan bir işi insan evladının yapması mümkün değil. İllaki hatalar olacak, faul olacak vs. (Kesinlikle Abişi savunma veya koruma adına yazmıyorum) Buradaki sıkıntılı durum hakem heyeti, komiserler kurulunun uyguladığı çifte standart ve kural ihlalidir.
  Kurallar herkese eşit şekilde sorgulanmadan uygulanmalıdır.

  1. Her yarışı Skandal olan bi Adamın jokeyliginden gurur duyuyorsun öylemi?
   Aynen böyle gören düṣünen insanlar yüzünden bizim ülkemizde hicbir spor dalinda ilerleme gelişme olmuyor…

 11. Ne yapmamız gerekiyor Mert bey. Öneriniz nedir gelişim olması için? Hata olmadan hangi işte uzmanlaşabilirsiniz. Bu arada net isim soyad yazarsanız. Daha şeffaf ve samimi bir dialoğ oluşur. Sizin gibi insanlar demişsiniz ya! Ben bu kadar atarlanacak bir yorum yazmadım. Saygılar.

 12. Hem çifte standartı eleştirmişsin, hem de çifte standarttan cesaret alıp bilinçli olarak faul yapmaya devam edeni savunmuşsun.
  Bu bakışınız çifte standart olmuyor mu?

  1. Kurallar herkese esit şekilde uygulanmalıdır,demiş özgür bey.
   Haklısınız eğer Dediğiniz gibi olsaydı Vedat Abis bu ülkede zor At binerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir