Sadece O’nunla kazanıyor!

25 Ocak 2020 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan A3/DHT Misak-ı Milli Koşusunu jokeyi Mücahit Bayır ile kazanan Artuklu, başarılı kariyerine bir birincilik daha eklerken aynı zamanda yarışçılık tarihimizde nadir görülen ilgi çekici bir istatistiğe de imza atmayı sürdürdü.

Artuklu (Mücahit Bayır)

Öyle ki; 1 Haziran 2017 tarihinde başladığı yarış kariyerinde bugüne dek 37 kez start alan başarılı safkan, bugüne dek elde ettiği tüm başarıları Mücahit Bayır ile gerçekleştirdi. Klas safkanın 8’i Grup, 3’ü Kısa Vade, 1’i Handikap, 1’i de Şartlı yarış olmak üzere elde ettiği tüm birinciliklerde üzerinde Mücahit Bayır vardı. Genç jokeyi ile 21 kez piste çıkan safkan bu yarışlarda ayrıca 2 kez de üçüncü olurken hiç ikinci olmadı.

Artuklu Mücahit Bayır dışında 8 ayrı jokeyle daha start aldı. Özcan Yıldırım ve Ahmet Çelik ile 3’er kez, Halis Karataş ve Gökhan Kocakaya ile 2’şer kez, Selim kaya, Sadettin Boyraz, Uğur Polat ve Müslüm Çelik ile de 1’er kez start alan safkan, bu yarışlarda sadece 3 kez ikincilik elde edebildi.

News Reporter

1 thought on “Sadece O’nunla kazanıyor!

  1. Fark etmez ilk koşacağı şanslı olduğu yarışta halis biner at sahipleri de başkası ile kazanacağına halis binsin kaybetsin mantığı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir