Şadi Eliyeşil Kupası 3’üncü kez Cheri Cheri Lady’nin!

Merhum Şadi Eliyeşil anısına 22 Haziran 2019 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus KV-8 koşuyu, 2017 ve 2018 yıllarında olduğu gibi bu sene de Kazım Yararel’in sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Cheri Cheri Lady (7y dk Luxor – Uni Baby, Flying Spur), jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

8 safkanın katılımı ile 1400 metre çim pistte koşulan 85.500 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, bilinen stili ile startla beraber başa geçip sonlarda dışından kuvvetle yüklenen rakibine direnerek kazanan Cheri Cheri Lady’nin ardında ikinciliği bir baş geride başarılı bir performans sergileyen Demirbüken (Luxor) elde ederken, bu ikilinin 1.5 boy arkasında Drive Faster (Invincible Spirit) üçüncü, onun da burun farkla gerisinde Pendragon (Three Valleys) ise dördüncü oldu.

53’üncü startında 19’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Cheri Cheri Lady, kariyerinin 1400 metre çim pistteki 10’uncu galibiyetine imza atarken, aynı zamanda İstanbul’daki 9’uncu birinciliğini elde edip kazancını da attığı koşuda 2000 metre sentetik pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 3 Milyon liranın üzerine yükseltti.

Cheri Cheri Lady (Sadettin Boyraz)

İlk iki sıra Luxor temsilcilerinin…

Merhum Sadi Eliyeşil adına düzenlenen yarışta sahalarımızın demir kısraklarından Cheri Cheri Lady 2 yarış ara verdiği birinciliğe tekrar ulaşırken, yarışı baş farkı ile kaybeden Demirbüken‘i kısa zamanda köşemize konuk ederiz sanırım!

Demirbüken için kaybeden desek de geçildiği ismin de baba kardeşi olduğu düşünüldüğünde Luxor için de kazanan diyebiliriz bir kez daha!

Cheri Cheri Lady’nin annesi Uni Baby, Mr.Prospector üzerine 3×3 yakın akraba oluşu soy ağacında dikkat çeken ilk noktalardan biridir. Yine kısrağın Northern Dancer üzerine 3 kez ve Natalma üzerine de 4 kez akraba oluşu dikkat çekicidir. Ayrıca Sir Ivor üzerine de 4×5 akrabadır ki, bu konumu ile genetik bir hazine gibidir de…

Zaten Sir Ivor’ın babası Sir Gaylord, aynı zamanda Luxor’un baba hattını oluşturduğu için kabiliyetli kızı Cheri Cheri Lady de pedigrisinde üç kez Sir Gaylord akrabalığının hakkını her daim veren müstesna bir kısraktır şüphesiz…  (Muslihiddin Gurup)

Şadi Eliyeşil Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir