Sadık Eliyeşil Koşusunda MADRAS’dan kolay birincilik…

21 Nisan 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda çim pistin çok ağır olması nedeni ile 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Sadık Eliyeşil koşusunu, İhsan Erten’in sahibi olduğu, Emine Erten tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bünyamin Polat’ın yaptığı Madras (3y de Halicarnassus – Cihannur, Unaccounted For) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Komik Komedyen (Victory Gallop) elde ederken, Iron Sky (Myboycharlie) üçüncü, Countach (Myboycharlie) dördüncü, Song Rising (Trappe Shot) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte çok farklı… 

Adana’daki son startı olan Kv-9 Çukurova Gazeteciler Cemiyeti koşusunu ikinci tamamlayan Madras, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde ekürisinin tempo verdiği koşuyu gerilerde takip edip son düzlüğe sondan bir önceki safkan olarak çıktı ve 400’den sonra en dıştan yaptığı etkili ataklarla rakiplerini 200’de yakalayıp sonlarda farkı açarak mücadeleden kolay bir birincilikle ayrıldı. İstanbul sentetik pistinde koştuğu dördüncü yarışından üçüncü galibiyetle ayrılan Madras, sentetik pistteki toplam altıncı startında da dördüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

3 thoughts on “Sadık Eliyeşil Koşusunda MADRAS’dan kolay birincilik…

  1. Maşallah ayakları düz bassın başına gelen talihsizliklere aldırış etmeden bu başarı ilgililerini sevindirmiştir. Yalnız Sentetik ağırlıklı koşmaları ve yarışı önlerde değil arkalardan takip ederek gelmeyi alışkanlık edinirse bu mesafelerde rakip tanımayabilir.

  2. ekibinin gazi hayalleri var mı bilmiyorum ama ben olsam 1600 2200 arası sentetik yazarım gözüm kapalı… at mesafe uzadıkça daha iyi koşuyor… koşu orta hızlı gittiği sürece sorun yok… ama yavaş koşularda devri zor bulur madras… gazi yerine kendisine bal kaymak olacak olan anafartalar daha uygun seçim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir