Sadık Giz Koşusu’nu ALAÇATI AĞASI kazandı

TJK Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği görevinde bulunan merhum Sadık Giz‘in anısına 29 Mart 2019 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen,  4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus KV-8 koşuyu, Haşim Tınas’ın sahibi ve yetiştiricisi, Zafer Avcı’nın ise antrenörü olduğu Alaçatı Ağası (El Salvador – Alakuş, Sri Pekan), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1600 metre kum pistte 1’42”07’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Koşuda ikinciliği sonlardaki atakları ile Ak Diamond (Win River Win) elde ederken, mücadeleden Obrada (Lion Heart) üçüncü, Alpdağı (Win River Win) dördüncü olarak ayrıldı.

Kariyerindeki 22’inci startında 9’uncu birinciliğini elde ederken, iyi olduğu zaman pist ayırt etmediğini bir kere daha ispatlayan Alaçatı Ağası, ikinci Kısa vade galibiyetine imza attığı yarışta kazancını da 662.440 TL’ye yükseltti.

Alaçatı Ağası (Özcan Yıldırım)

Koşu sonrası Şeref tribününde gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi Haşim Tınas’a kupasını Fatma İriboz takdim etti. Törene, TJK Asli Üyesi Zekeriya Aydın ile İzmir Hipodromu Teknik Müdür Yardımcısı Bekir Hekimoğlu da katıldı.

Sadık Giz Koşusu Kupa Töreni 2019

SADIK GİZ

1911 yılında Aydın’da doğdu. Belçika Ziraat Okulu mezunu olan Sadık Giz, İzmir Milletvekilliği görevinde bulundu. Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreterliği de yapan ve görevi sırasında yarışçılığımıza önemli katkıları olan Giz, 1979 yılında vefat etti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir