ŞAH DRAGON’dan İstanbul’da ilk birincilik…

8 Mayıs 2024 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-6 Osman Yağmurdereli koşusunu, Hakkı Tarık Dikencik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Melek Özgül’ün yaptığı Şah Dragon (6y aa Şah Şehriyar – Lapis, Tunçstar)  jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Aktaşkaya (Kafkaslıefsanesi) elde ederken, Bahadır (Altaha) üçüncü, Büyükdünya (Kaizbert) dördüncü, Köçek (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Tatlı sürprize imza attı…  

Bu yıl start aldığı son koşularında istikrarlı sonuçlar elde etmesine rağmen henüz birincilikle tanışamayan Şah Dragon, uzun aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra yaptığı ataklarla öndeki birincilik mücadelesine ortak oldu. Sonlarda dışındaki Aktaşkaya ile giriştiği zevkli mücadeleyi baş farkı ile lehine çevirerek kazanmayı başaran safkan bu performansı ile hem tatlı bir sürprize imza attı, hem de İstanbul’daki ilk birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

1 thought on “ŞAH DRAGON’dan İstanbul’da ilk birincilik…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir