Sahalara Dönüş…

Ünlü Antrenör Joe Herrick önce fiziksel, sonra da duygusal olarak beklenmedik büyük bir acı yaşadı…

San Luis Rey Downs’un idman merkezinde 7 Aralık’ ta yaşanan yangın felaketinde vücudunda ciddi yanıklar oluşan Herrick alevlerin içinden kurtardığı Lovely Finish isimli atıyla 10 aylık bir iyileştirme sürecine girdi. Fiesta Adası yakınlarındaki ‘Mission Bay’ koyunda deyim yerindeyse hayat yeniden başladı.

Lovely Finish ve Joe Herrick

Sonsuza dek hayatını değiştiren bu yangın Herrick’in geçmiş 40 yıla yakın mesleki hayatında başardıklarının yeni bir imtihanı olarak değerlendirildi.  Yangından kurtardığı atlarından altı tanesiyle yeni bir yaşama yelken açtı…

Atlarının yaralarını saran ve atlarıyla hayata tutunan Herrick, geçtiğimiz Cuma günü felaketten sonra Lovely Finish isimli atıyla ilk startını aldı ve safkan yarıştan üçüncülükle ayrıldı.

Yarıştan sonra açıklama yapan Herrick; ‘Her zaman söylediğim gibi bir kez daha tekrarlamak istiyorum,  at yarışı hayatta her şeyin bir fazlasıdır…’ dedi. Ayrıca; ‘Kazanmak, gerçekte seyircinin gözünde ve kalbinde olabilir ancak onun iyi koştuğunu görmek, kesinlikle özeldi’ diye ekledi.

Kayhan Özcan
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir