Şahin Civacı’dan Kanada’da G2 zaferi…

27 Kasım Pazar günü Kanada’nın Woodbine Hipodromu’nda koşulan G2 Kennedy Road Stakes’i ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden Türk jokeylerden Şahin Civacı’nın bindiği Candy Overload (Reload – Mini Candy, Candy Ride) isimli safkan kazandı.

3 ve yukarı yaşlı 10 safkanın start aldığı 1200 metre sentetik pistte gerçekleştirilen koşuda 1.09.17’lik derecesiyle ilk Grup zaferine imza atan Candy Overload, bu galibiyeti ile kariyerinin 4’üncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Candy Overload (Şahin Cıvacı)

Candy Overload ile G2 koşu birinciliğine ulaşan Şahin Civacı, aynı zamanda 27 Kasım 2022 Pazar günü Woodbine’da 4 koşu kazanmayı başardı. Bu yıl 504 yarışta 76 galibiyet elde eden Civacı, toplamda ise Kuzey Amerika’da 2586 koşuda 310 birinciliğe ulaştı. 1994 yılında Kanada-North Vancouver’da doğan ve 2010 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden mezun olan Şahin Civacı’nın ülkemizde de Şanlıurfa, Diyarbakır ve Elazığ ağırlıklı olmak üzere 455 yarışta 35 galibiyeti bulunuyor.News Reporter

9 thoughts on “Şahin Civacı’dan Kanada’da G2 zaferi…

 1. Türkiyenin şuan dışarıdaki en kariyerli jokeyi ve tam 4 yıldır bizim medyada konu dahi yapılmıyor.

  1. Ekrem kurt apranti okulunda yabanci dil var mi? Varsa haftada kaç saat? Ben olsam ingilizce bilmeyeni mezun etmem. Apranti okulundan mezun olamayan var mi? Herkes mi mezun oluyor? Sinifta kalma yok mu? Herkes mi başarili? Ben ve benim gibi dusunen yarissever bilmiyor? Bununla ilgili hiç bir yerde bir yazi makale yok. Tjk sitesinde tek gordugumuz mezuniyet töreni herkes mezun maşallah.

   1. Türkçe eğitim veriliyormu bilmem ama önce Türkçe eğitim verilmeli.
    Çünkü Türkçede çok gerideyiz, iki kelimeyi bir araya getiremiyoruz.
    Diksiyon desen koca ülkede elli kişi zor çıkar.
    Türkçe öğretmenlerimiz dahi de, da eklerinin yerini yanlış yazıyor.
    Yani kendi dilini öğrenmeden yabancı dil öğrenilse bile trajikomik olur.

 2. Aferin Şahin Civacı. Helal olsun. Wallahi muthiş olmuş. Bu jokey nerde yetişmiş acaba? Kanada’ da mi ? Yok bizim buradan mi gitme?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir