ŞAHİN MAHMUT G1’i seyircileri selamlayarak kazandı!

31 Temmuz 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarının önemli koşularından olan G1 Çanakkale Zaferi koşusunu, Mehmet Güneş’in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Arslan’ın yaptığı Şahin Mahmut (3y ae Turbo – Dilazat, Demirkazık) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Arapçelik (Kaizbert) elde ederken, Yürek Star (Kaya Yürekli) üçüncü, Rock Iron (Sultan De Faust) dördüncü, Kurtoba (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Şahin Mahmut (Ayhan Kurşun)

Kapalı Gözlüğe rağmen…

Ankara’da start aldığı G2 Karacabey Tarım İşletmesi koşusunda Haznedar’a burun farkı ile geçilirken yarış içerisinde pistte gezindiği için bu yarışta Kapalı Gözlük takılan Şahin Mahmut, yeni takısı ile düzlükte en dış bariyerlere kadar açılıp çok mesafe kaybetmesine rağmen bu önemli koşuyu kazanırken kariyerinin ilk G1 zaferine de imza atmış oldu.

Boğaz Çocuğu’nun 10 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Gönül Eri liderliği aldı. İkinciliğe Ağa Turbo girerken daha sonra Ağaçelik ve Mister Win sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000 startını Gönül Eri az farkla lider olarak geçerken yine ikincilikte Ağa Turbo daha sonra Ağaçelik dışında Mister Win arkalarında Şahin Mahmut ve Kuroba şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. Düzlükte ortada Gönül Eri dışında Mister Win iç kulvarda Ağaçelik mücadelesi başladı. Şahin Mahmut en dış bariyere kadar açıldı. 200’de önde kalabalık liderlik mücadelesinde bir ara Ağaçelik liderliği almışken en dış bariyerden gelen Şahin Mahmut rakibine hakim olup, 2 boy farkla ve 1’46″63 bitiriş derecesi ile bu önemli koşuyu kazanan safkan oldu.News Reporter

4 thoughts on “ŞAHİN MAHMUT G1’i seyircileri selamlayarak kazandı!

 1. Son virajdan sonra en dışa trübünlerin oraya savruldu, bir hayli mesafe kaybetti ama buna ragmen müthiş sprintiyle böylesi önemli bir yarışı kazandı.
  Üstelik çevreden etkilendiği için olsa gerek, kapalı gözlük olmasına rağmen trübünü önemsememiş olması bir başka artısı.
  Böyle atlar insana daha cazip geliyor, imkansız gibi görünen yarışı kazanması akılda kalıcı oluyor.
  Bu at böyle giderse ileriki yarışlarda adından çok söz ettirir.

 2. Turbo keşke daha önce TİGEM tarafından alınsaydı, doğru eşleşmelerle ne şampiyonlar çıkabilirdi.
  Erken kaybettik şampiyonu.
  Ayhan’a da maşallah 2 haftadır.

 3. Iki kosu önce ozcan yildirimla kazandigi kosusunda grup ati oldugunu anlamistim.malesef turbo cok erken bir kayıp.tigemden baska turbo sampiyonlarininda cikacagini dusunuyorum.ayhan kursunuda biz selamliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir