Saint Cloud’da koşulan G3 TJK Koşusu’nu EAST kazandı

Türkiye Jokey Kulübü ve France Galop arasında uzun yıllardır karşılıklı olarak düzenlenen koşulardan Türkiye Jokey Kulübü Koşusu (Prix Thomas Bryon Jockey Club De Turquie), 5 Ekim 2018 Cuma günü Paris’teki Fransa’nın en çok yarış günü konulan hipodromu Saint Cloud’da koşuldu.

5 Tayın start aldığı ve son metreleri güzel bir birincilik mücadelesine sahne olan 1400 metre çim pistteki 40.000 € birincilik ikramiyeli G3 koşuda, East Partners’in sahibi olduğu, Kevin Ryan’ın antrenesindeki East (2y  ad Frankel – Vital Statistics, Indian Ridge), jokeyi Stephane Pasquier ile 1’27”84’lük bir derece gerçekleştirerek kazanırken, mücadeleden Pretty Boy (Siyouni) ikinci, Pure Zen (Zoffany) üçüncü, Dubai Dominion (Pivotal) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibine kupasını TJK Başkanı Serdal Adalı verdi. Antrenör Kevin Ryan plaketini Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin, jokey Stephane Pasquier ise plaketini Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Özkan Köylübay’ın elinden aldı.

Safkanın yetiştiricisi adına plaketi eski Başkanlardan ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Behçet Homurlu, safkanın seyisi adına plaketi ise Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk’ün eşi Ferhan Göktürk verdi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir