Sait Akson Koşusu’nda zafer MISTER GÖRKEM’in oldu

3 Yaşlı erkek İngiliz tayları için Gazi Koşusu öncesi en önemli sınavlardan biri olan ve TJK’nın Kurucu üyelerinden merhum Sait Akson adına 3 Haziran 2018 Pazar günü düzenlenen G2 koşuyu, Hatice Yıldız‘ın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Öcal’ın ise antrenörü olduğu Mister Görkem (3y de Powerscourt – Gençceren, Kaneko), jokeyi Uğur Polat ile kazandı.

2200 Metre çim pistte düzenlenen 225.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 14 safkan start aldı. Düzlükte Rhythm Divine ile girdiği mücadeleden 2’15”31’lik derecesi ile birinciliğe uzanan Mister Görkem kariyerinin 9’uncu yarışında 5’inci birinciliğini elde ederken, Gazi Koşusunun da en büyük favorilerinden biri olduğunu ispatladı. Koşuda ikinciliği Çaldıran Koşusu galibi ve Erkek Tay Deneme Koşusu ikincisi Rhythm Divine (Torok) elde ederken, mücadeleden Erkek Tay Deneme Koşusu galibi Hep Beraber (Scream To Scream) üçüncü, Orhan Meker Serbest Handikapı galibi Run And Win (Win River Win) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Hatice Yıldız‘a kupasını, TJK Başkanı Serdal Adalı verdi. Törene, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge ve Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner de katıldı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir