Sakarya’da GİZ fırtınası…

12 Kasım 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarının önemli koşularından olan G2 Sakarya koşusunu, Gülizar Yanık’ın sahibi olduğu, Hasan Selçuk Ekinci tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Casım Katı’nın yaptığı Giz (2y kd Run Away And Hide – Şeker Ayşe, Barnato) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Cesur Ali (Torok) elde ederken, Ride The Lightning (Torok) üçüncü, Warrior Lion (After Market) dördüncü, Oğlumsun (Abjar Academy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İkinci Grup zaferi…  

Çaldıran koşusununu güçlü erkek rakiplerinin arkasında dördüncü tamamlarken son düzlüğü çok iyi koşan ve mesafeye yatkınlığını gözler önüne seren Giz, orijin olarak lehine olması beklenen 6.0 ölçümlü pistte ve kantarmasını tandığı formda jokeyi Ayhan Kurşun ile koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra yapmış olduğu ataklarla öndeki rakiplerine kolayca hakim olup rahat bir galibiyet elde ederken, aynı zamanda kariyerinin ikinci grup birinciliğine de imza atmış oldu.

News Reporter

5 thoughts on “Sakarya’da GİZ fırtınası…

  1. Seneye Gazi’nin net favorilerinden…Blue Sunset,Festival Fever,Çaldıran,Touch of Real,Son of West,Perfect Player belki olurda Son Of Cooger veya başka sürpriz isimler…..Seneye Gazi çok renkli olur, Allah kaza bela vermesin yeter ki…

  2. Çaldıran ı yediler bu atın hakıydı. Agır pist gizinde lehine değildi bahane aramasın geçilenler. Allah ayanı düz bastırsın çok büyük kısrak bu erkekleri doğrar Gazi de.

  3. beni acayip yanılttın… iyi ki de yanılttın güzel kız… çaldıran komşusunun çok ağır geleceğini düşünüyordum ama çok başka koştu…

    cesur ali farklı bir at olur bu gruptan… eğer gökhan son virajdan önce biraz doldurup öne katılsaydı kazanır mıydı bilmiyorum ama kesinlikle zorlardı…

    seneye gazi için her iki atta olabilir mesajı verdi… ayakları düz bassın

  4. Şeker Ayşe ölmeden yurtdışından bir aygır ile çiftleştirseler de yarışçılığımıza renk gelsin(frankel,siyouni, no nay never gibi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir