SAKARYA’da ne var?

Geçtiğimiz hafta sürecinde farklı hipodromlarda yaşanan tatsız şeylerin ardından, hafta sonunda Aragorn‘un kaybı tüm yarışseverleri çok üzdü. Bu vesile ile Aracı ekürisine ve ekibine geçmiş olsun diyelim.

Bu yıl 5 kez start alan Aragorn, bu yarışlardan üçünü kazanırken, özellikle son kazandığı G2 Sakarya Koşusu ile göz doldurmuştu.

Aracı ekürisi 2 yıl önce de Sakarya Koşusunu Gazibora Khan ile kazanmıştı. Bu tay üç yaşlılığında Ankara da kazandığı Mehmet Akif Ersoy Koşusundan sonra Gazi Koşusunun önemli favorilerinden biri haline gelmişken çok talihsiz bir sakatlık yaşamıştı.

Baktığımızda Aracı ekürisi son üç yılda iki kez Sakarya Koşusunu kazanıyor ve doğal olarak bu taylar, özellikle Gazi sürecinde şanslı atlar konumuna gelebilecekken her ikisi de talihsiz bir süreç yaşıyorlar. Ve iki tayın da ortak noktaları Sakarya Koşusu galibi oluşları… Ayrıca iki tay da Native Khan tayları…

Burada şöyle bir şey de var. Bu taylar bunları yaşamasalar, babalarına hem kariyer, hem de aygır kazanç listesinde yükselme anlamında katkı yapacaklardı. Yani Sakarya Koşusu galibi bu iki tayın yaşadıkları babaları Native Khan’ın da kariyerini etkiliyor ve doğal olarak Aracı ekürisini de… Ne Aracı, ne de diğer ekürilerin böyle şeyler yaşamaması dileği ile…

Aragorn ve Gazibora Khan

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir