Şampiyon Amerika’ya uğurlandı…

2006 yılında apranti olarak başladığı kariyerinde özellikle son 5 yıldır büyük zaferlere imza atan ve 2019 yılında yerleştiği zirveyi o günden bu yana hiçbir meslektaşına bırakmayan şampiyon jokey Gökhan Kocakaya, dün akşam saatlerinde sevenleri tarafından kariyerine devam edeceği Amerika Birleşik Devletlerine uğurlandı.

Bugüne kadar katıldığı 16204 yarışın 2908’ini kazanma başarısını gösteren şampiyon jokey, 2009 yılında Türk atçılığının en prestijli mücadelesi olan Gazi Koşusu’nu Miramis isimli safkanla kazanmayı başarmıştı.

12 Kasım 2023 Pazar günü İstanbul’da at binen ve yarışların bitiminden sonra düzenlenen veda töreninde duygu dolu anlar yaşayan Gökhan Kocakaya’yı, TJK Yönetim Kurulu, TJK Asli Üyeleri, meslektaşları ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Veda organizasyonunda Gökhan Kocakaya, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Selman Taşbek’in elinden bir plaket aldı. TJK Yönetim Kurulu Üyesi Gülnur Gülerce ise tecrübeli jokeye günün anısına çiçek takdiminde bulundu.

Uğurlama töreni pasta kesimi ile son buldu.

Elde ettiği başarıların yanı sıra duruşu ve kalitesi ile de gönlümüzde taht kuran, vizyon sahibi olan, fırsat buldukça dünyanın her yerinde at binmeye çalışan, mesleki geleceğini hep yeni arayışlarla şekillendirmeye çalışan ve başarılı olmak için her zaman büyük gayret gösteren Gökhan Kocakaya’ya bu yeni yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Yolun açık olsun Şampiyon…

News Reporter

8 thoughts on “Şampiyon Amerika’ya uğurlandı…

 1. Bol şanslar Gökhan, en doğrusunu yapıyorsun. Seni boş yere cezalandıranlar utansın. Ülkemizi
  oralarda başarı ile temsil edeceğine
  eminim. Hoşçakal 👏👏👏

 2. Adamlığı dürüstlüğü yeteneği amenna ama oralar buralara benzemez…Tutunabilmesi için çok ama çok çabalaması gerekecek…Allah gönlüne göre versin Gökhan kardeşimizin…

 3. Şimdi şampiyonlar ligine gidiyor. Umarım başarılı olur. Hangi hipodrom da at binecek acaba? Bilgisi olan varmı.

 4. Yolun açık olsun kral …En iyisini yaptın,adelet terazisinin şaştığı bir sistemde kalman doğru olmazdı.Muhtemelen yakın zamanda Halis abi de bırakacaktir.Bu sistemde TJK ve belli ekuri ile yandaş jokeyler yarisseverin cebini boşaltmaya pastayı paylaşmaya devam edecektir.Tekrar yolun açık olsun krall…

 5. Gönülden üzüldüm 🍫 inanılmaz 2 jokey den birisin. Bilemedim gitmen iyi mi olur diye. Yalnız senin getirdigin çoğu at ı getiremezler şampiyon jokey 🌹🥀🌹🥀 alış aa bilecen mi oralara.. keşke 1ine ögretseydin müthiş taktigini..🙋🏻‍♀️🍓🍒🏇🏇

 6. Şimdi buralarda methiye duzenler yarış dergisi dahil ilk başlarda otur kalk diye dalga geçip gülenler bu camia efsane ya.

  1. Otur kalk stili kötüydu. Kendi aciklamasi yurumeyen atlarda zorlanan atlarda uyguladığı bir sistemmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir