News Reporter

8 thoughts on “Şampiyon Australia’nın oğlu PROKOPİ Pamukci Harasında…

 1. AUSTRALIA GALILEO SOYUNDAN DEMEKKİ 1600 VE ÜSTÜ ÇİM YARIŞLAR EĞER YARIŞ TAKVİMİNDE OLURSA 2 İ VE 3 LÜLER İÇİN MÜTHÜŞ BİR FİRSAT AMA BAKIM MASRAFLARI BU KADAR ARTMIŞ İKEN BU SABRI GÖSTERECEK ÜLKEMİZDE PEK ATÇI NE YAZIKKI GÖREMİYORUM AMA YAVRUSU YARIŞ KAZANMIŞ KISRAKLAR İÇİN ÜCRETSİZ AŞIM HAKKI ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR UMARIM TALEP ALIR VE BAŞARILI OLUR PAMUKÇİ HARASI BU İŞİ BİLEN DENEYİMLİ EKİPTEN OLUŞAN BİR HARA AYGIRIN YOLU AÇIK VE AYDINLIK OLSUN

 2. GALILEO ve oğullarından gelen aygırların ülkemizde aşım yapmaya başlaması güzel oldu, bu Prokopinin özellikle anne hattında da çok başarılı kısraklar var, annesi Tonya grup galibi anneannesi Pergola da grup galibi.
  Allah bahtını açık etsin inşallah şampiyon taylar verir. Camiaya hayırlı uğurlu olsun.

 3. Uzun çime yatkın daha önemlisi şampiyonlar çıkmış bir hat var . Tabiiki iş aşım ile bitmiyor . Tay doğduktan sonra başlıyor . Bence acilen Japon’ları örnek almalıyız . Equinox 2400 metre yi 2.21.18 de koştu . Bizde 2.35.04 ile Gazi Kazanmışlık var . Gerek pansiyon haralar , gerek idmanlar , gerek yarışçılığa toplumca duyulan büyük ilgi . Golden Sixtynin kazandığı yarışı bir cafe de izleyen büyük kalabalığın sevincini görmüşsünüzdür Sosyal medya da . Kızlı erkekli çok kalabalık . Dev ekran zannedersiniz Futbol da Japonya dünya kupası finali oynuyor . Equinox un emekliye ayrılma merasimini izlediniz mi bilmem . Equinox a büyük vefa büyük saygı gösterdiler be hara ya yolcu ettiler . Bu arada Christoph Lameira da müthiş jokey . Ülkemizde bir Gazi’ye falan gelmezmi . İlk kez Hong Kong a gelen ve Bu ilk koşusunda Grup 1 koşan Ve kazanan Avusturalyalı Hadın Jockey , Rich , böyle güzellikler görmek istiyoruz ülkemizde . Bu arada Equinox Yilkan ziyaret edecek kısrak belli oldu . Şampiyon Almond Eye.

 4. Yarış hayatı sakatlık yüzünden erken bitti, Halis abi çok beğeniyordu bu atı sahadayken.
  Fiyat uygun. Kendisi veya tayları yarış kazanmış kısraklara ücretsiz aşım yapma olayı da iyiymiş.
  Hayırlı olsun camiaya bir sürü yeni aygır geldi.

 5. Australia’nın ülkemizdeki tek temsilcisi olacaktı, son dakika transferiyle Broome geldi. Australia temsilcisi bu iki aygırın taylarının ileriki yıllarda orta ve uzun mesafeli yarışlarda keyif alarak izleriz umarım.

 6. Annesi Tonya çok kıymetli bir yarış atıydı, hara hayatında da çok başarılı bir kısrak oldu, Anneden kardeşi Neyzen’in pist rekoru var, diğer kardeşleri Nice ve Dems Victory hala sahadalar ve hepsi çok başarılı atlar.
  Baba hattına zaten diyecek bir şey yok, kendisi sahada şanssız sakatlıklar yaşadı, umarım hara hayatında şampiyon tayların babası olur bu aygır.

 7. İlgilileriyle randevulaşıp bu hafta içi yüz yüze görüştük, İzmit’te çok güzel ağırlandık, bizi çiftliğe götürdüler, aygırı yerinde gidip gördük, aygırın eşgali ve konformasyonu çok güzel, pırıl pırıl ve gayet sağlıklı bir görüntüsü var, bir kısrağımız bu yıl Prokopi’den aşım görecek.
  Prokopi’den gebe kalacak tüm kısraklara gebeliğin son 4 ayında kalsiyum, protein ve selenyum-E katkısı da göndereceklermiş, tabi ki buna da ayrıca mutlu olduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir