Şampiyon bıraktığı yerden devam…

4 Ağustos 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarının mahsus A3 Kültür ve Turizm Bakanlığı koşusunu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi ve yetiştiricisi, Onur Özelcanat’ın menajeri ve Batuhan Ay’ın ise antrenörü olduğu Aegean Finale (3y de Not This Time – Final Sense, Street Sense) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bright Hope (Torok) elde ederken, mücadeleden Baba Şahin (Deha) üçüncü, Hardmet (Luxor) dördüncü, Gökdenizim (Mendip) ise beşinci olarak ayrıldı.

263 günlük aradan sonra gelen galibiyet…

Geçtiğimiz yılı G2 Sakarya koşusu galibiyeti ile kapatan Aegean Finale 263 gün aradan sonra çıktığı ilk yarışını çok iyi uyum sağladığı ve son haftaların formda jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazanarak üstü üste yedinci birinciliğini elde etti ve geçen sezon bıraktığı yerden devam edeceğini de göstermiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Gökdenizim liderliği aldı. İkincilikte Baba Şahin daha sonra Hardmet ve Aegean Finale sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Gökdenizim liderliğini korurken yine ikincilikte Baba Şahin daha sonra iç kulvarda Hardmet hemen dışında Aegean Finale ve grubun gerisinde Bright Hope şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Gökdenizim az farkla lider hemen arkasında Baba Şahin daha sonra dışta Aegean Finale içinde Hardmet şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Gökdenizim dışında Aegean Finale onun dışından Bright Hope atağa kalktı. 300’de gruba hakim olan Aegean Finale ikinciliğe giren Bright Hope’nin ataklarına rağmen sonlarda farkı 2,5 boya çıkararak 1’35″58 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Aegean Finale (Ayhan Kurşun)News Reporter

3 thoughts on “Şampiyon bıraktığı yerden devam…

  1. BUGUN BURSADA ASTERN YAVRUSU FINAL SENSE 🙂 KOŞUCAK AEGEAN FİNALE ANNE KARDEŞİ ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR TAY MUHTEMELEN 2 YADA 3 ÜNCÜ YARIŞ ARİF BEYİN ADINA KOŞAR AYAKLARI DÜZ BASSIN AEGEAN BLUE :))) HADİ BAKALIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.