Şampiyon BURGAS deklare oldu, UĞURTAY pas geçti…

Fedai Kahraman’ın sahibi ve Tevfik Bardakçı’nın antrenörü olduğu 2021 yılı Gazi Koşusu galibi şampiyon safkan Burgas, Dubai Meydan Hipodromunda 25 Şubat 2022 Cuma günü 2000 metre çim pistte koşulacak 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus G3 Dubai Millennium Stakes’e bu sabah deklare oldu.

Burgas

Ahmet Çelikin amcasının vefatı nedeniyle Dubai’ye gidememesi üzerine Dubai’de daha önce 21 kez at binip 2 birincilik ve toplam 14 tabela yapan tecrübeli jokey Halis Karataş’ın bineceği safkan, son 8 yılda bu koşuyu 7 kez kazanan Godolphin Ekürisi’nin geçen yıl bu koşudan galip ayrılan safkanı Star Safari, G3 koşu galibi Volcanic Sky, G2 plasesi bulunan Royal Fleet ve Listed koşu galibi Integrant gibi güçlü isimlerle mücadele edecek.

Öte yandan Dubai’deki ilk sınavına 11 Şubat 2022 Cuma günü koşulan 100.000 $ ikramiyeli Curlin Stakes (Listed) de çıkan ve jokeyi Gökhan Kocakaya ile başarılı bir dördüncülük elde edip puan kaygısı nedeniyle sürpriz bir şekilde 27 Şubat 2022 Pazar günü Jebel Ali Hipodromunda koşulacak Jebel Ali Stakes’e (Listed) kayıt olan Uğur Kıraloğlu’na ait ve Erhan Dıblen tarafından antrene edilen Uğurtay ise bu sabah deklaresi olan Jebel Ali Hipodromundaki yarışı değişik pist faktörleri nedeniyle pas geçti.

Uğur Kıraloğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hedeflerinin 5 Mart 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Super Saturday meetingi olduğunu açıkladı.News Reporter

2 thoughts on “Şampiyon BURGAS deklare oldu, UĞURTAY pas geçti…

  1. Bizim Kaya ekürisinede Antalya hipodromu gibi yeni açılan bir hipodrom yok mu oralarda getirseler de burada tabela yapamayan atlarına çuvalla yarış kazandirsalar

  2. bu onur Öztürk’ün kazandığı yarışlar da hepmi protesto olur bu jokeyin bi dokunulmazlığımı var yarışın değişmesi için diğer atı devirmesimi gerekiyo??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir