Şampiyon BURGAS Dubai’de G3 koşuya kayıt oldu…

Fedai Kahraman’ın sahibi ve Tevfik Bardakçı’nın antrenörü olduğu son şampiyon Burgas, 25 Şubat 2022 Cuma günü 2000 metre çim pistte koşulacak 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus G3 Dubai Millennium Stakes’e kayıt oldu.

Son 8 yıl da bu koşuyu 7 kez kazanan Godolphin Ekürisi’nin geçen yıl bu koşudan galip ayrılan safkanı Star Safari, 2017-2020 yılları arasında 4 Grup 1 koşu galibiyeti bulunan tecrübeli safkan Barney Roy, G3 koşu galibi Volcanic Sky, G2 plasesi bulunan Royal Fleet ve Listed koşu galipleri Integrant ve Maydanny, Dubai Millennium Stakes için kayıt yaptıran ve Burgas’ın rakipleri olan 16 safkan arasında yer alıyor.

Burgas

TJK TV ve TAY TV ekranlarından naklen yayınlanacak ve üzerine müşterek bahis kabul edilecek olan Dubai Millennium Stakes ve günün diğer koşuları için deklareler ise 23 Şubat 2022 Çarşamba günü ilan edilecek.

Öte yandan G3 Dubai Millennium Stakes’te start alacak Burgas’a jokey Halis Karataş’ın bineceği öğrenildi. Safkanın 9 kez birlikte piste çıkıp 8 kez kazanırken Gazi, Cumhurbaşkanlığı ve Ankara Koşularından zaferle ayrıldığı daimi jokeyi Ahmet Çelik’in amcasının vefatı nedeniyle Dubai’ye gidemeyeceğini bildirmesi üzerine Halis Karataş’a teklif götüren ekürinin, bu teklife olumlu dönüş aldığı öğrenildi.News Reporter

2 thoughts on “Şampiyon BURGAS Dubai’de G3 koşuya kayıt oldu…

  1. BurgaS ayakları düz bassın gelsede gelmesede o bizim için şampiyon, yanlız galopta kameradanmıdır nedir kilo almış gördüm burgas normalde ufak tefek sürat makinası , jokey için kolay bir at istediğinde yürür inşallah güzel etkiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.