Şampiyon dördüncülükle döndü…

24 Ekim 2020 tarihinde start aldığı olan G1 Ankara Koşusunda yaşadığı üzücü bir sakatlık sonrası uzunca bir süre yarış pistlerden ayrı kalan şampiyon Call To Victory, 16 Temmuz 2021 Cuma günü Bursa’da katıldığı G2 Osmangazi Koşusu ile yeşil sahalara geri döndü.

Yaklaşık 9 ay aradan sonra ilk yarışına çıkan Onur Özelcanat antrenesindeki Kurtel Ekürisine ait safkan, 1400 metre çim pistte koşulan G2 mücadelede dördüncü oldu.264.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu Alara Bakır’ın sahibi, Kerem Baltacı’nın antrenörü olduğu Nestor (Lion Heart) jokeyi Gökhan Gökçe ile 1’21”40 gibi çok iyi bir derece ile kazanırken Call To Victory mücadeleden jokeyi Ahmet Çelik ile 4 boy geride 1’21”92’lik derecesi ile dördüncü olarak ayrıldı.

News Reporter

7 thoughts on “Şampiyon dördüncülükle döndü…

  1. şampiyon olarak kalsaydı hiç pistte çıkarmadan gaziden sonra çekilseydi keşke…. bu atın bu hale gelmesindeki en büyük pay ekstra ödül için koşan sayın at sahibinin ve antrenörün… sonra neyse demeyeceğim adam 7 yaptı….

  2. Hoşgeldin sampiyon.. Yarıs icerisinde dusunceme gore biraz talihsizlikler yaşadı.. Ama yine de ben goruntusunu yarıs içerisindeki vucut dilini beğendim.. Başarıları söz konusu olsun.. Hem Call to victory nin hem de Ahmet Çelik in..

  3. daha da eski günlerine dönemeyeceğini gösterdi. Ankara koşusunu o şekilde koşmamalıydı zaten… Yazık oldu büyük şampiyona.

  4. Öncelikle LUMINESCENCE(4) ün ciddi faulü neticesinde dışa savruldu en azından 150-200 metre fazla koştu. Galopları gayet iyi ve sağlıklı olduğunu gösteriyor. Ne olursa olsun 265 gün koşmadı ve sakatlıktan çıktı. Son 200 de vites değiştirecek patlamayı yapmaya çalıştı ancak Ahmet de zorlamadı. Zaten gerek yoktu zorlamaya. Geçen sene 10 haziran da Ergin Talay koşusunuda zorlanarak kazandığı için herkes Vernazza yı Gazi şampiyonu ilan etmişti. Ancak şampiyon gereken dersi vermişti. Sakatlığı ile bir sorun çıkmazsa bu sene yine seri yapar.

  5. CTV gelmiş geçmiş en büyük şampiyonlardan biri. Bence saf bir orta mesafe atı olmasına rağmen çok üstün kalitesiyle uzunu da çok rahat yaptı. Triple Crown büyük apolet ama böyle bir kaliteyi Gazi yoluna sokmadan ETD sonrası direkt yurtdışına götürmek gerekirdi. Kusura bakmayın ama 2400 metre üstünde 10 tane bile yarış olmayan bir ülkede, Triple Crown’un herhangi bir anlamı ve mantığı da yok. Boşu boşuna yoruluyor atlar Ankara Koşusu’nda.

    Bugünkü yarışı için “ölüsü kazanır” diyordum ama aksiyonlarını hiç beğenmedim. Dikiş makinesi gibi seri aksiyon yapan ve ayak değiştirdikten sonra altıncı vitesine çıkan attan eser yoktu, çok sıkıntılı gördüm açıkçası ama net konuşmak için erken. Yarış 1.21 içinde bitti, dönüş için oldukça iddialı bir yarış oldu her şeye rağmen. Eğer kronik bir sorun yaşamamışsa bir yarış sonra net konuşabiliriz.

    CTV çok çok büyük bir şampiyon ve asla yüzde yüzünü göremedik. Umarım en kısa sürede geçen seneki haline geri döner. Bu atın normal şartlarda yeri yurtdışıdır, bu ülkeye fazla bir at.

  6. Starttan sonra Tolga Yıldızı izleyin. Özellikle talimat almış gibi, CTV yi dışarı dışarı itti. Onu iterken kendisi de dışa savruldu ama umurunda değildi. kazanmak için değil, CTV yi engellemek için koştu. Çok açık. Tokaçoğlu ben Türkiyenin en çok faul yapan jokeyiyim dedikçe, Tolga hayır diyor, bende varım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir