Şampiyon Haliç’i pas geçti! Yeni hedefini belirledi…

2023 yılının 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus 1600 metre çim pistteki en önemli mücadelesi olan Haliç Koşusu, 25 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak.

10 safkanın kayıt olduğu ve hafta sonunun Gazi Koşusundan sonra sonucu en çok merak edilen mücadelesi olan G1 klasmanındaki 855.000 TL birincilik ikramiyeli mücadeleye bu safkan 9 safkan deklare edildi.

Burgas pas geçti…

Geçtiğimiz sene koşulan Haliç Koşusunu kazanan Burgas bu seneki koşuya deklare edilmedi. Böylelikle geçen jokeyi Ahmet Çelik ile Egregious Rock’ı geride bırakarak kazanan safkan bu seneki koşuda start almayacak. Haliç Koşusunda Kahraman Ekürisini Vernazza temsil edecek.

Haliç Koşusunu pas geçen şampiyon Burgas’ın 8 Temmuz 2023 Cumartesi günü Ankara’da 1900 metre çim pistte koşulacak olan G2 Fevzi Çakmak Koşusunda start alması bekleniyor.

News Reporter

8 thoughts on “Şampiyon Haliç’i pas geçti! Yeni hedefini belirledi…

  1. İkiside tabela bile yapamaz yaz koseye..Hangi kafada yasiyorsun..Gecen ki yarisi baligina kazandi tractor…Daha bu atlarin kuyrugunu bile goremez..

 1. Bu yarışı herhalde sahibinin gözü kesmemiştir.
  Büyük ikramiyeli yarışta haliyle kazanamama riski var, Ankara yarışı düşük ikramiyeli ama daha garanti.
  Lakin bu yarışı kazanan Burgas diğer şampiyonların önünde olduğunu kanıtlama durumu vardı, o şansını kaybetti.
  Ben olsam riske girerdim, sonuçta kaybetsem bile şampiyon atlara kaybetmiş olurdum.

  1. Bu mesafe burgaz a ters ona rağmen geçen snee zaten bu kupayı kazandı. Koleksiyonda olmayan kupaya gitmek doğru karar. Ve burgazın bir şey ispatlama gereksinimi yok. Hepsini her mesafede tokatladı

  2. 3 yaşında iken long runner ve ekurisi real runner’ı c.başkanlığı koşusunda geçerek zaten kendini kanıtlamış, üstelik geçen yıl kazanmış bu koşuyu daha neyin ispatı, kanıtı? başbakanlık koşusu devam ediyor olsa bu atlar gelmezdi bile bu koşuya

 2. Long Runner gittikten sonra şampiyon gibi şampiyon olarak bir tek Burgas kaldı,aman dikkat…Allah nazarlardan saklasın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir