Şampiyon hayata veda etti…

5 Eylül 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan G2 Topkapı Koşusunu ekürisi Long Runner’ın önünde kazandıktan sonra bir daha start almayan ve emekliye ayrılan şampiyon safkan Call To Victory (Victory Gallop) hayata veda etti.

Kurtel Ekürisi resmi sosyal medya hesabından yaptığı “Çok üzgünüz… Bize yaşattıkların için sonsuz teşekkürler… Seni unutmayacağız Şampiyon… #gülegülectv #ctv #calltovıctory #gülegüleşampiyon şeklindeki paylaşımla 94.Gazi Koşusu galibi olan şampiyon safkanın yaşamını yitirdiğini duyurdu.

24 Ekim 2020 tarihinde start aldığı Ankara Koşusunda yaşadığı üzücü bir sakatlık sonrası uzunca bir süre yarış pistlerden ayrı kalan, 16 Temmuz 2021 Cuma günü Bursa’da katıldığı G2 Osmangazi Koşusu ile yeşil sahalara geri dönüp, ardından 30 Ağustos 2020 tarihinde elde ettiği Derbi zaferinden yaklaşık 1 yıl sonra iştirak ettiği G1 Fatih Sultan Mehmet Koşusunu kazanarak muhteşem bir geri dönüşe imza atan safkan kariyeri boyunca 16 kez start aldı, 5’i G1 olmak üzere 13 yarış ve 7.6 Milyon Lira ikramiye kazandı.

 

News Reporter

23 thoughts on “Şampiyon hayata veda etti…

 1. Long Runner VE CTV olacak iş değil bir anormallik yok mu arkadaşlar aklım almıyor. Bu kadar genç yaşta kaybetmek böyle şampiyonları gerçekten arkada neler dönüyor harada neler oluyor dedirditiyor

  1. Ne Anormalliği Kardeş Üst Düzey Açık Yarışlar Kazanmak Kolay Değil Attan Daima Birşeyler Götürür Her Yarış BU atlar Makina Değil CANLI

 2. Long runner call to victory final dance cocmic kid nereye kadar. Bu gidişle aegean finale nin durumundan endişe ediyorum.

 3. Çok üzüldüm çok…Long Runner ile birlikte en sevdiğim atlardandi ikiside çok erken gitti😔

   1. Ben de birşeyler yaptıklarını düşünüyorum.
    Nasıl oluyor da en iyi atlar genç ölüyor veya yarış yaşamı bitiyor, bu bir tesadüf olamaz, bunda mutlaka gizli dönen birşeyler vardır.
    Gazi şampiyonları, ulusal yarış kazanmış atlar bir bakıyoruz yarış hayatı bitmiş ya da ölmüş.
    Son gazi koşusunda bile birinci ile ikinci artık yarışlarda yoklar.
    Bilmediğimiz ama dönen bir dolap var.

    1. Bizim burada Roman vatandaslarimizin At arabalari var,yeminle Atları 15 yıl durmadan görev yapiyor devamlı kosuyorlar😄
     Hiç birine birsey olmuyor,kafamda deli sorular🤔

 4. methiyeler düzün arkasından ağıtlar yakın… ama sizler gerçekten de at sahibi olan sizler bir kere aynaya bakın…. senede 1500 at getirmek kolay değil bilmem ne demekle olmuyor bu işler… yok bizde 2000 aile karınlarını doyuruyor dersiniz… ama bir bakın kaçıncı at bu….

  üzülüyorum sadece… long runner da call to victory de pamuklara sarıp korumak gerekirken ikisi de öldü… hastalık şansızlık filan diyenlere bu at sakat sakat 2800 koşturulmaya çalışıldı…

  şu iki atın sahibinin keşke eliyeşiller olsaydı yada atmanlar ne bilim sponzlar olsaydı aygırlık yapıyor olurdu…

   1. dediğim atmanlar şu andakiler değil eski özdemir beyin olduğu zamanlar…. formasını lyna lar abbas lar çok sevdiğim arap karataş ‘ın taşıdığı zamanlar…. şu andan bahsetmiyorum….

 5. Gucunun sınırlarını hicbir zaman bilemeyeceğimiz bir atti. Sakatlik yasamasaydi Triple Crown i cok kolay kazanirdi. Sonra tekrar donup Topkapi kosusunu kazandi. En büyük tesellimiz en azindan bir jenerasyon taylarini vermesi. Umarim Dubai Millenium gibi Dubawi gibi bir yavru verir. Nesli devam eder.

 6. Eküri,Sosyal medyayı Kayıp ilanları için kullanıyor zaten
  yarışseverin ahı tutuyor,tutmayada devam edecek gibi gözüküyor,
  Amelin bozuk oldumu İşte böyle sevdıgın ne varsa zamansız
  söküp alıyor,Yaradan

 7. Bu haber gerçekten çok acı bir haber,,. Böyle güzel atların kıymetini ne
  yazık ki bilmiyoruz.., antrenörlerimiz, at sahiplerimiz bilgisiz ve tek ilgi alanı
  ne yazik ki para..,

 8. Long Runner’dan sonra ikinci büyük kayıp oldu Call To Victory atçılık için. Babası şampiyon aygır Victory Gallop’un yerini almaya adaydı. Geçmiş Olsun.

 9. Türkiye tarihin en iyilerinden birisi belki de en iyisi, harika bir kariyer, hem 2 yaşlı hem 3 yaşlı olarak açık ara şampiyon. Neden bu kadar erken yaşta öldü anlamak mümkün değil. Sahalardan bir Ctv geçti, çok erken kaybettik, özleneceksin şampiyon.

 10. Bir büyük kayıp daha.
  Sakatlıktan sonra ilk yarışında dördüncü olsa da aslında çok iyi dönmüştü. İkinci yarışını gücünü göstererek kazanmıştı. Ahmet Çelik, atın iyi anlamda kalınlaşıp güçlendiğini ve eskiye göre aralara girmekten çekinmeyeceğini söylemişti. Üçüncü yarışında da Topkapı’yı kazanmıştı. Long Runner da sakatlık dönüşü ilk yarışında peşinden ikinci olmuştu. İkisini de izlemeye doyamadık. Call to Victory’nin en azından az da olsa yavrusunu izleyebileceğiz. Elveda Şampiyon.

 11. Öyle zanediyorumki ya atlar sahadayken cok ilac yapip yapilarini deforme ediyorlar yada ciftlik hijyenik degil kötü sartlarda bakiliyor bu atlara bu kadar tesadüf olmaz cok az bir ihtimal,air vice marshal gibi aygirida sayarsak hatiri sayilir bir hazineyi okyanusun dibine batirdilar,gecmis olsun dilekleriyle cal to victoryi anarken,akillarini baslarina devsirip dahasina mahal vermesinler,bu kayiplar hepimizin kaybi,lütfen biraz daha imtina etsinler

 12. Tabi burada özdemir beyi tenzi ederek onlara degil lafim,onlar saygin,yetkin ehil insanlardi,ama onlarin mirasi öyle zanediyorum ki yanlis ellerde kimse alinmasin sürgüntayin acisi bende hep diri

 13. merhaba ilk yorumumda yanlislik yaptim hikmet atman dedim galiba biri atman biri ataman ayni eküri degiller onu biliyordum aslinda ama emin de degildim,ikinci yorumumda düzelttim bilginize
  saygilarimla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir