Şampiyon hayatını kaybetti

G1 Gazi, G1 Başbakanlık (2 kez) ve G1 TJK Kupası koşuları başta olmak üzere 11 Grup yarış galibiyeti elde eden ve 2013 yılında bu yana aygırlık kariyerini sürdüren şampiyon Inspector (Bin Ajwaad), 16 yaşında hayatını kaybetti.

Inspector ve Hayrullah Doğan

Başarılı antrenör Ümit Bekmezi ile büyük başarılara imza atan ve kariyeri boyunca 49 kez start alıp 14 birincilik ve 12 kez de ikincilik elde ederken 3.319.4023 TL ikramiye kazanan unutulmaz safkanın, yarış pistlerinde bugüne dek start alan 23 yavrusundan 10’u yarış kazanmayı başardı.

Safkanın sahibi Hayrullah Doğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Şampiyon Inspector’ımızı kaybettik. Onunla atı ve atçılığı sevdik, onunla heyecanların en büyüklerini yaşadık. Yüzümüzü hep güldürdün, sadece bugün çok üzdün bizi sevgili Inspector.”  sözleriyle kaybettiği atına olan duygularını dile getirdi.

News Reporter

4 thoughts on “Şampiyon hayatını kaybetti

  1. Taylığında Adana’da Muhittin Korkmaz ile yarışırken heybeti ve orijini ile (Platini) dikkatimi çekerek Gazi Koşusu için favorim olmuştu. Gazi’de 11 ganyan ile tek atımdı. Aynı yarışta Arsenic’i geçtiğinde kendi atım gibi sevinmiştim. Erken sayılabilecek ölümüne üzüldüm, anılarımda hep güzel enstantelerle kalacak….

  2. İlk dogum adı burgazlı Hayrullah dogan bey onunla yarışcıla emek vermeye basladı allah rahmet eyles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir