Şampiyon jokey kararını değiştirmedi! Birlikte yola devam!

Son dört yılın şampiyon jokeyi Gökhan Kocakaya, 25 Haziran 2023 Pazar günü koşulacak olan 97.Gazi Koşusunda bineceği safkan için bu akşam son kararını verdi.

Çeşitli taylardan teklif alan başarılı jokey, bu akşam yaptığı değerlendirme sonrasında; 21 Ağustos 2022 tarihinde Şartlı-1 mücadelede bindiği ve bugüne dek Dubai’de koştuğu yarışlar dahil birlikte on yarışa çıktığı Kurtel Ekürisine ait başarılı safkan Cosmic Kid ile yoluna devam etme kararı aldı.

News Reporter

10 thoughts on “Şampiyon jokey kararını değiştirmedi! Birlikte yola devam!

  1. Bence yanlış karar. Her ne kadar Gökhan Kocakaya ile pistlerde boy göstersede. Alternatif olarak Altınsims,Head worker,moonlight fairy gibi atları binmek için zorlamalıydı

  2. O hatayı bi kere yaptı,bi daha yapmaz.Kurtel’e ters yaparsan her zaman zararlı çıkarsın oda bunu öğrendi zaten.2.Long Runner vakasına hiç lüzum yok..

  3. gökhan kocakaya bence yanlış tercih yapmadı… o ülkemizin coolmore’u olan kurteller büyük yanlış yaptı…

    tam bir orta mesafe atı bence gökhan gazi değil bu at ile sonrasını düşünüyor…

  4. Bu atın babasından kaynaklı bir durum diye düşünüyorum çabuk gelişen bir soya mensup bu at ama 3 yaşından sonra maalesef performans düşüyor,bence yanlış tercih olmuş ,ben olsam bu ata binmezdim kendi jenerasyonlari arasında çok geride kaldı ve bence bundan sonra da kv şartlı yarışların atı olur.saygilar.

  5. Kan hattı olarak 3 yaslılıgı cosmic kidin kendıni en ıyı gösterebilecegini dönemi gösteriyor, babasının en iyi 3 yavrusu 3 ve sonrasında grup kosular kazanmaya devam etmişler, anne hattı olarakta buna uygun, gökhan isabetli bir secim yaptı, atı tanıyor

  6. Kurtellerin aticosmic kış in ekurisi le pelegrini isimli at rahat kazanır…..kuru olursa raks stara dikkat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir