Şampiyon Jokey Kısrak Koşusunda at binmiyor!

2016 Yılından sonra 2018 yılında da 262 birincilikle yılın en çok yarış kazanan şampiyon jokeyi olmayı başaran Özcan Yıldırım’ın, 9 Haziran 2019 Pazar günü koşulacak olan 780.000 TL birincilik ikramiyeli Kısrak Koşusunda at binmeyeceği öğrenildi.

Sezon başından bu yana 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus koşularda Kurt ekürisine ait Queen Of Proti ile yoluna devam eden başarılı jokey, bu safkanla birlikte piste çıktığı KV-8 Derya Beşikçi ve G1 Dişi Tay Deneme koşularında dördüncü olmuştu.

Ekürinin kayıttan bir gün önce Akın Sözen ile söz kesmesi, Queen Of Proti’ye binmeyi beklediği için kendisine daha önce teklif edilen Ananiashvili’ye de ret cevabı vermesi ve Keleş ekürisinin de bunun üzerine Mustafa Çiçek ile el sıkışması üzerine bir anda Kısrak Koşusunda boşa düşen jokeyin, kendisine teklif edilen diğer safkanları reddettiği ve bu önemli koşuda at binmeyeceği bilgisi alındı.

Özcan Yıldırım
News Reporter

1 thought on “Şampiyon Jokey Kısrak Koşusunda at binmiyor!

  1. Kurt ekürisi Özcan’a kazık atmış. Benim bu haberden anladığım bu. Vefasız bir camia ne yazık ki. Adam size güvenmiş. Başka atları reddetmiş. Siz kayıttan önce Akın’a anlaşıyorsunuz. Etik nerede burada? Hem Özcan varken Akın’a anlaşmak nedir onu da anlamış değilim. Ama size bir sır vereyim atınız bu koşuda hiç bir şey yapmayacak. İsterse Dettori binsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir