Şampiyon Jokeyin bineceği taylar belli oldu…

2019 ve 2020 yıllarının şampiyon jokeyi Gökhan Kocakaya’nın, 16 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak olan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Dişi ve Erkek Tay Deneme Koşularında bineceği atlar belli oldu.

Erkeklerde Real Runner…

Başarılı jokey geçen sene Kurtel ekürisine ait Real Runner’a Kasım ayında koşulan G2 Sakarya Koşusunda ilk kez binmiş ve Gülüm Osman’ın ikinci, Anadolu Aslanı’nın üçüncü ve Red Luck’ın dördüncü olduğu bu mücadeleyi 1 boy farkla kazanmayı başarmıştı.

Bu yarış aynı zamanda başarılı erkek tayın 2 yaşlı olarak start aldığı son yarış oldu. Bu sene klas tay sezonu KV-8 Ergin Talay Koşusu ile açtı. Gökhan Kocakaya ile ikinci kez piste çıkan tay, 5 atın start aldığı mücadeleyi kazanan Light Of Darkness’ın 2 boy gerisinde dördüncü tamamladı.

Dişilerde Jacinda…

Gökhan Kocakaya Dişi Tay Deneme Koşusunda tercihini Jacinda’dan yana yaptı. Orhan Meker’i genç jokey Müslüm Çelik ile kazanan Jacinda, daha önce start aldığı 3 yarışında da aynı jokeyi ile piste çıkmış ve gayet başarılı sonuçlar elde etmişti.

Gökhan Kocakaya ve Jacinda ikilisi ilk kez KV-9 Nadas Koşusunda bir araya geldiler. Yavaş tempoda başlayan mücadelede sonlarda rakibini yakalamayı başaran dişi tay, İstanbul çim pistinde üst üste ikinci Kısa vade birinciliğine imza atmasını bildi.

News Reporter

3 thoughts on “Şampiyon Jokeyin bineceği taylar belli oldu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir