Şampiyon Kingman’in oğlu FEARLESS KING Türkiye’de

Türkiye Jokey Kulübünün bu sene şu ana kadar transfer ettiği tek aygır olan ve 3 yaşında G2 Mehl-Mülhens-Rennen’i (German 2.000 Guineas – Almanya Tay Deneme) kazanan 5 yaşındaki Fearless King (Kingman – Astrelle, Makfi) Türkiye’ye ayak bastı.

2023 aşım sezonundan itibaren hizmet verecek olan şampiyon Kingman’in oğlu, yarış hayatına 2 yaşlı olarak 28 Temmuz 2019 tarihinde katıldığı koşuyu kazanarak Almanya’da başladı. Sadece 5 koşu süren yarış hayatını 3 birincilik ve 1 üçüncülük ile noktalayan Fearless King bu sene haraya alındı ve Gestüt Helenenhof’ta 3.000 €’ya aşım yaptı.

Babası çok sayıda Grup galibi safkan veren Invincible Spirit’in şampiyon oğlu Kingman olan Fearless King’in annesi ise Makfi’nin Grup koşu plasesi bulunan kızı Astrelle’dir. Fearless King ayrıca Amerika’da G1 Belmont Oaks başta olmak üzere birçok Grup koşu kazanan McKulick ve Grup koşu galibi Just Beautiful ile de anneden kardeştir.

Fearless King, ülkemizdeki karantina sürecinin ardından 2023 yılında ülkemizde aşımlara başlayacak…

Fearless King

 News Reporter

2 thoughts on “Şampiyon Kingman’in oğlu FEARLESS KING Türkiye’de

  1. TJK bu aygırlari alana kadar oyunlara baksınlar yüzde 62 lik at dagmarı yarıştan cikariyolar artık yeter faul yapmiyan atı protestoyla geriye atıyolar bu nebicim iş atahan bey 25 senedir bu oyunu oynuyorum artık yeter bu sene bu oyunlarda yapılan işler artık bıktırdı böyle giderse TJK aygır almayı unutur 3 5 sene içinde kimse oyun oynamaz bizim paramizla aygır aliyolar bunları alana kadar gidip adam gibi komiser bulsunlar eğer cebimizdeki paraya göz diktilerse söylesinler direk verelim böyle oyunlara girmesinler bu sene oyuncuları artık soguttunuz dagmar koşarsa tabi zor gecilecekya insanların parasını nasıl alırız diye düşünüyolar yeter artık insanlarla dalga geçmeyi bıraksınlar artık kupon da paylasmiyolar önceden 3 5 kişi buldumu kuponlar paylaşılıyor du şimdi oda yok niye kimse bulamıyor TJK cebe indiriyor parayı o yüzden nasılsa soran yok oyuncular sormuyor tjkda o paralarla aygır alıyor

    1. Katılıyorum artık oyun miktarim iki sene öncesinin yüzde 10 nu kadar üşürdüm Avrupa’da askeri ücret 2000 euro civarında sınıf olmayan koşularda kazanan ata 4 -5 bin euro veriyorlar bizde handikap kazananan at sahibine askeri ücretin 20 kati para kazaniyor. Toplanan yarissevere dağıtılan ikramiye hasılatı bir kisi bulsa İstanbulda site içi bir daire alamaz zaten senede bir ya oluyor bir kişinin bulduğu ya olmuyor büyük kupon yapsan favoriler gelse zarar ediyorsun en azından tutturmuş kupona parasını geri vermelisin ki büyük kupon yapma isteği uyandırsın tjk at sahiplerini koruyacak diye milleti oyunlardan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir