Şampiyon Kraliçe; GENERAL BRIELLA…

12 Kasım 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus A2 Ayasofya koşusunu, Mert Ali Karabulut’un sahibi olduğu, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Akyavuz’un yaptığı General Briella (3y kd General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Ladys Secret (Native Khan) elde ederken, Bizim İçin (Papa Clem) üçüncü, Hard Off Hüsne (Luxor) dördüncü, Bonny Bomb (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte 2’de 2 yaptı…  

Ankara’da kazandığı G1 Kapadokya koşusu sonrası iyi durumunu koruyan ve bu yarışa da oldukça iddialı gelen General Briella, adeta bütünleştiği jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde koşuyu önde giden rakibinin hemen arkasında takip edip, düzlükten sonra içerden gelen Ladys Secret ile giriştiği mücadeleyi son metrelerde lehine çevirerek kazanırken, arka arkaya üçüncü birinciliğini elde edip aynı zamanda sentetik pistte de 2’de 2 yapmış oldu.

News Reporter

6 thoughts on “Şampiyon Kraliçe; GENERAL BRIELLA…

  1. Tempo: 27.95- 41.11- 54.18- 1.06.87
   Son 800: 45.52
   Bu sezon 2000 m sentetikte en hızlı son 800 bu. Ona en yakın 46.32, Vincitore bile 46.68 yapmış.
   Şu tempoları fark edip öne düşen, en ufak bir hamle yapan jokey yok. Son 800’ün hızlı olacağı belli ki bunu en iyi yapacak olan at gücüyle General Briella’ydı. Maşallah. Yorgunluk belirtisi yok. Naz yok, huysuzluk bir şey yok. Makine.

 1. General Quarters kızları gerçekten iyi performans veriyor onların en iyisi ise elbette Babası gibi kır olan Kraliçe Briela

 2. General brielleya silah çektim beş numarayı tek attim yatırdı beni canı sağ olsun uzundada koşmayı ogrenmiş ne zamandır takip etmiyordum son yarışını uzun kumda kolay kazanmış

 3. Bu ata nedesek ne kadar övsek eksik kalır maşallah kum çim sentetik kısa uzun ara vermeden sürekli koşup bu kadar ayakta kalan baska at görmedim son zamanlarda. Lütfen ama lütfen biraz daha kıymet bilelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir