Şampiyon Ribella’nın G1 galibi oğlu Padre Padrone’nin ilk tayı doğdu.

Şampiyon Ribella’nın G1 galibi oğlu Padre Padrone’nin ilk tayı doğdu.

Emir Alkaş tarafından yetiştirilen ve Duygu Fatura Ekürisinin forması altında start aldığı 32 yarışta G1 Karayel Koşusu başta olmak üzere 6 yarış kazanıp 9 kez ikinci olan Padre Padrone (Thewayyouare – Ribella, Revouqe), 2022 yılında yarış kariyerini sonlandırarak aygırlığa ayrılmıştı.

Çim pistte üst düzey performans sergileyen 2016 doğumlu genç aygırın, Silivri Aşım İstasyonu’nda görev yaptığı ilk senesinde aşım yaptığı Karkız’ın anne kardeşi olan Three Valleys kızı Winnipeg’den 45 kilo ağırlığında kır erkek bir tayı dünyaya geldi.

Aygırın sahibi Ali Halil Taşbek sitemize yaptığı açıklamada; ‘Tayımız 45 kilo doğdu. Son derece sağlıklı kır erkek bir tay ve babasına da oldukça benziyor. Padre Padrone’ye çok güveniyoruz. Çok güçlü bir kan hattına sahip… Babası Thewayyouare bir Kingmambo temsilcisidir. Thewayyouare’ın kısrak babası Sadler’s  Wells’tir. Kingmambo’nun kısrak babası Nureyev olduğu için pedigrisi Special Rasmussen’i içeriyor. Keza şampiyon kısrağımız Ribella’nın ikinci babası Fairy King de Sadler’s Wells’in tam kardeşidir. Dolayısıyla pedigrisinde Special üzerine 5*5*5 Rasmusseni barındırmaktadır. Dolayısıyla Padre Padrone’den beklentilerimiz oldukça yüksek…’ dedi.

News Reporter

1 thought on “Şampiyon Ribella’nın G1 galibi oğlu Padre Padrone’nin ilk tayı doğdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir