Şampiyon Safkan Aygırlığa Ayrıldı…

Yarış hayatı boyunca 56 kez start alıp 36 yarış ve toplam 8.711.900 TL ikramiye kazanan şampiyon Cankardeşler aygırlığa ayrıldı. Kum pistte 17, Çim pistte 15 ve Sentetik Pistte 4 birincilik elde eden safkan, 2014-2018 yılları arasında 33 Grup yarış kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Gösterdiği parlak performansla adını yarışçılık tarihine altın harflerle yazdıran Cankardeşler, 2019 yılında Eskişehir Mahmudiye’de 15.000 TL bedelle yetiştiricilere hizmet verecek. Aygırın TJK Mahmudiye Aşım İstasyonunda veya ekürinin yine Mahmudiye’de bulunan çiftliğinde aşım yapacağı belirtiliyor.

Cankardeşler’in kazandığı önemli yarışlar;

G1 – Cumhuriyet, TBMM (2 kez), İstiklal Savaşı, Çanakkale Zaferi, Haralar, Kanuni Sultan Süleyman, Niğbolu

G2 – Dumlupınar, Plevne, SAAYSD, Şirinyer

G3 – Saim Önhon, 23 Nisan, Orhangazi (2 kez), Hasan Tahsin (2 kez), Yalova (2 kez), Çakabey, Berk, Karacabey, Domaniç, Yeşiloba, Çukurova, Kanije, Ethem Menderes, Süleyman Çelebi, Baba Saad, Şekerpınar

YALAZ’ın oğlu…

Cankardeşler’in babası Yalaz, yarış hayatı boyunca 30 kez start almış ve 7 birincilik elde etmiştir. Yarış kariyeri bittikten sonra haraya alınan safkanın bugüne dek start alan 216 yavrusundan 116’sı yarış kazanmayı başarmıştır. Aşamez, Uçanoğlu ve Berkcan aygırın Cankardeşler dışındaki en başarılı yavrularından bazılarıdır.

BİLGECAN’ın kardeşi…

Cankardeşler’in annesi yarış hayatı boyunca 2 kez İstanbul’da piste çıkan ve bu iki yarışta da başarılı olamayınca damızlığa ayrılan Bedel 2 (Tunca)’dir. Yarış hayatı kısa süreli olmasına rağmen damızlık olarak çok başarılı olan kısrak, Bilgecan (Emiroğlu) gibi G3 Cahide Koşusu galibiyetinin yanı sıra 18 birinciliği ve 14 de ikinciliği bulunan müstesna bir kısrağın da annesidir.

News Reporter

1 thought on “Şampiyon Safkan Aygırlığa Ayrıldı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir