Şampiyon Safkan bu sabah yaşamını yitirdi

Yarış hayatı büyük başarılarla dolu olup 2014-2018 yılları arasında 33’ü Grup yarış olmak üzere 36 yarış ve toplam 8.711.900 TL ikramiye kazanan şampiyon Cankardeşler (Yalaz), bu sabah yaşamını yitirdi.

Cankardeşler ve Muharrem Can

2019 Aşım sezonunda Eskişehir Dörtnal Veteriner Kliğinde 15.000 TL ile ücretle aşımlara başlayan safkanın, yaşadığı gaz sıkışması neticesinde midesinin patlaması sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Hara kariyerinin ilk yılında ciddi bir talep gören ve bu sene 80’in üzerinde gebesi olduğu bilgisi alınan şampiyon safkanın kaybı, Eskişehir’in başarılı atçı ailelerinden Can Ailesinde büyük bir üzüntüye sebep oldu. İlgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Cankardeşler’in kazandığı önemli yarışlar;

G1 – Cumhuriyet, TBMM (2 kez), İstiklal Savaşı, Çanakkale Zaferi, Haralar, Kanuni Sultan Süleyman, Niğbolu

G2 – Dumlupınar, Plevne, SAAYSD, Şirinyer

G3 – Saim Önhon, 23 Nisan, Orhangazi (2 kez), Hasan Tahsin (2 kez), Yalova (2 kez), Çakabey, Berk, Karacabey, Domaniç, Yeşiloba, Çukurova, Kanije, Ethem Menderes, Süleyman Çelebi, Baba Saad, Şekerpınar

Can Ailesi ve Cankardeşler
cAN aİLESİ

 

News Reporter

3 thoughts on “Şampiyon Safkan bu sabah yaşamını yitirdi

  1. Bu komplikasyonun literatürdeki adı Kolik’tir. Erken teşhis ve zamanında müdahale edilmiş olsaydı kurtarılabilirdi. Çok yazık olmuş. yetiştiriciliğimiz için büyük kayıp.

  2. Bu nasıl iş ? tamam safkanın sahibi olarak koştun kazandık keyif yaptın hepsine tamam . yalnız Böyle nadide , şampiyon isimleri hara hayatı için devlet haralarına teslim edin. Kafkaslı sonrası Bir büyük şampiyon daha büyük olasıkla yetersiz hara koşulları ve gözlemi sonrası erken kayboldu. Bu işin erbabı TİGEM dir. Verin Tigeme. Albatur ve Özgün ile baskın giden Saad soyuna Berk hattının en nadide ve büyük şampiyonu ile verilecek oksijen erken heba oldu. Uçanoğlu, Aşemez ile umarım bu hat hakettiği canlılığı bulur.

  3. Bu aygirlar hoyratca harcaniyor,bu eküriler kadirbilmezligin acisini cekerler;kafkasli,baycora,büyü ve simdide cankardesler; umarim bir mezari cok görmezler, ugurlar olsun, gecmis olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir