Şampiyon piste çıkıyor!

Jokeyi Gökhan Kocakaya ile bir yıldır start aldığı tüm yarışları kazanarak sezona damgasını vuran Kurtel ekürisine ait 4 yaşlı şampiyon safkan Long Runner (Gio Ponti – Borrowing Base, Personal Flag), 4 Ekim 2020 Pazar günü İstanbul’da bir kez daha piste çıkacak.

3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus yılın 1600 metredeki tek G1 mücadelesi olan 500.000 TL birincilik ikramiyeli Fatih Sultan Mehmet Koşusunda start alacak olan safkan, son olarak 13 Eylül 2020 Pazar günü Avrasya Koşusunda sergilediği müthiş performansla klas jokeyi ile start aldığı 7’inci yarışından da birincilikle ayrılmayı başarmış ve kariyerinin 16’ıncı startında 11’inci birinciliğine imza atarken kazancını da 4.857.840 TL’ye yükseltmişti.

Long Runner (Gökhan Kocakaya)

1600 Metrede 6 kez koştu 3 kez kazandı…

Long Runner Pazar günü start alacağı koşunun mesafesi olan 1600 metrede bugüne dek 6 kez koştu. Bu yarışların 3’ünü kazanırken, diğer 3’ünde dördüncü olan safkan, bu yıl koştuğu tek 1600 metre mesafeli koşu olan G1 Haliç Koşusunu ise Sharpa ve Yamanlarbeyi’nin önünde kolay bir şekilde kazanmayı başardı.

Ankara ve İzmir’de geçilmedi…

Start aldığı 16 yarışın 12’sini İstanbul’da koşan Long Runner, bu yarışların 7’sini kazanırken, 1 kez üçüncü, 3 kez de dördüncü oldu. Ankara 75. Yıl Hipodromunda koştuğu 3 yarıştan da galibiyetle ayrılan şampiyon isim, İzmir’de koştuğu tek yarış olan G1 Ege Derbisini de kazanmıştı.

Sadece ‘normal çim pistte’ geçildi…

Long Runner bugüne dek ağır ve yumuşak çim pist ile sentetik ve normal kum pistte birer kez start aldı ve bu 4 değişik pist şartlarında koştuğu 4 yarışı da geçilmeden tamamlarken, tamamı İstanbul’da olmak üzere normal diye adlandırılan (3.0) ölçümlü çim pistte koştuğu 12 yarışta ise 7 kez kazanıp, 1 kez üçüncü, 3 kez de dördüncü oldu.

Gökhan Kocakaya ile namağlup…

Şampiyon safkan kariyeri boyunca 4 ayrı jokey ile piste çıktı. Bu jokeylerden Halis Karataş ile 4’te 2, Ahmet Çelik ile 4’te 1 ve Tolga Yıldız ile 1’de 1 yaparken, son jokeyi Gökhan Kocakaya ile koştuğu 7 yarışı da kazanarak mağlubiyet yaşamadı.

Long Runner (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

1 thought on “Şampiyon piste çıkıyor!

  1. Maşallah demek lazım. Bu safkanın artık Türkiye de kendisini ispatlamasını gerektiren bir koşu yok bence. Bırakın bizi ve ülkemizi yurt dışında temsil etsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir