Şampiyon safkan pistlere geri dönüyor…

Geçen sene 3 yaşlı döneminde Dişi Tay Deneme, Kısrak ve Gazi Koşularını kazanarak büyük bir başarıya imza atan şampiyon kısrak Secret Power yarış pistlerine geri dönüyor.

26 Haziran 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan Türk yarışçılığının derbisi 96.Gazi Koşusunu jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanarak adını yarışçılık tarihine altın harflerle yazdıran klas safkan, tam 369 gün sonra 29 Haziran 2023 Cuma günü İstanbul’da piste çıkacak.

Saat 20.30’da merhum Fikret Kaya anısına 2100 metre çim pistte koşulacak Kv-7/D koşuda, uzun aradan sonra ilk yarışına çıkacak olan safkan, toplam 7 kısrağın deklare olduğu mücadelede daimi jokeyi Özcan Yıldırım ile start alacak.

Secret Power (Özcan Yıldırım)

 

News Reporter

15 thoughts on “Şampiyon safkan pistlere geri dönüyor…

 1. 369 gün koşamayacak bir sorunu varsa ciddi bir sorun yaşamış demektir. Aşım sezonunda haraya çekilse şimdiye ilk yavrusuna hamileydi. Kanıtlayacak hiçbir şeyi kalmamış, sakatlanmasa triple crown dahi yapabilecek bir kısrağı dolar bazında iyice komikleşen ikramiyeler için yormaya gerek var mıydı?

  1. aynı düşünceleri snow bird için de geçerliydi o da 300 gün sonunda aprant bir çocukla koştu 3 saniye geri gelmişti…

   ama bizim atçılığımız yetiştiricilik üzerinde değil maalesef… bizim atçılığımız::::

   “””aslında şöyle tendon ona rağmen başarılı…………….. ayağında platin olmasa çok başka bir seviye…………… karavan kazası geçirip dizi esnedi ona rağmen bu derece iyi koşuyor….”””””””

   GİBİ lafların üzerine kurulduğu için sorun yok 10 koşuda 3 4 tabela yapsın 1 kazansın yeter anne olmak da neymiş….

   tamamen sapasağlıklı geri dönse bile yorumunuzdaki cümleler 10 numara 5 yıldız….

 2. düzeldi ise madem pazar günü 1600 mt, kısrakların katıldığı grup koşuya niye yazdırılmadı? 3 g1 üst üste kazanmış atı ya kendi seviyesi atlarla koşturun ya da tamamen haraya damızlığa çekin

  1. Kesinlikle katılıyorum ya şampiyonlar liginden devam edeceksiniz yada yavrularıyla yeniden tarih yazmayı deneyeceksiniz

   1. malesef türkiyede atçılık hobiden çıktı ticarete döndü jokeyde aynı bir bakıyorsun 15 gün bir jokey klas bir bakıyorsun unutuluyor hani karataş kocakaya abiş yok adanada pazar günü 5 ganyanın ayagı at çıkıyor en fazla ganyan 65 tl lik ata yapılıyor bu işlerde tjk başdainsanların parasına göz dikiyor

 3. Ülkemizde yetiştiricilik adına hiçbir şey yok . Benin atım olsa Gazi kazansa bir daha alt liglerde koşturmam . Ya grup koşarım ya damızlığa . Yazık bu atlara da . 7 kere Ahmet Çelik kazandı geçen sene Mzcan . Bu 8 at nerede . Hiç ana hiç yok gibiler piyasa da . Yazık . Sanki bunda biraz da Gazi takviminin olumsuz etkisi var diyeceğim ama . Fransa L’arc da 3 yaşlı İngilizler koşuyor / ama oradan çıkan atlar efsane oluyor . Sea The Stars , Galileo gibi . Bizde ise Gazi den sonra bitiyor atlar . Yavrularda pek parlak çıkmadı bugüne kadar .

 4. Eküri şampiyonu hazır olmadan koşturmak istemedi. Sorunları giderildi şuan hazır bir şekilde geliyor fizikende dinlenmek iyi gelmiş bence kolay kazanıcak.

  Eküri 2000mt avrasya yarışına hedeflemiştir bence nefes açmak için doğru yarış sonrası içinde şampiyonlarla dişe diş mücadele edecektir inşallah.

  1. Yarış Özcana yazar.. bu şekilde yarış kaybedilmez dışarıdan sadece kendisinin olduğunu düşündü. Josephine fark ettiğinde atını içeri yatmaması için uğraşırken gafil avlandı ama onun gibi bir tecrübenin yapmaması gerekiyordu.

   Özcan temponun farkına vardı önlerde takip etti tek artısı buydu.

 5. Böyle sahada şampiyon mu koşturulur!!! rezalet bir çim pist son ikiyüz den finişe kadar tüm atlar devamlı ayak değiştire değiştire koşuyorlar yazıktır ya

 6. FİKRET KAYA koşusunu geçen senede
  Josephine kazanmıstı,2/6 yazmıştım buraya 6 yarıştan çıktı
  bu grupta kazanamadıya,daha sert gruplarda tabela anca yapar
  Secret Power

 7. Gazi kazanan atlar gaziden sonra yok olduğu için bu atın da yarış hayatı bittiğini düşünmüştüm, bitmediğine sevindim.
  Umarım gazi şampiyonluğuna yakışır şekilde dönüşü muhteşem olur.
  Eğer eskisi gibiyse bundan sonra qualitzo en büyük rakibi olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir