Şampiyon seriye devam ediyor…

30 Haziran 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Haliç koşusunu, Sanem Kahraman’ın sahibi olduğu, Fedai Kahraman tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Kadir Baltacı’nın yaptığı Burgas (6y da King David – Thisbe, Yavuzstar) jokeyi Selim Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Egregious Rock (Luxor) elde ederken, İshakhan (Torok) üçüncü, Mountain (Halicarnassus) dördüncü, Native Power (Native Khan) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sekizinci G1 zaferi…  

Sezona arka arkaya kazandığı üç koşu ile başlayan Burgas bugün ilk kez buluştuğu günün başarılı jokeyi Selim Kaya idaresinde koşuyu önde giden iki safkanın arkasında takip edip düzlüğe üçüncü sırada çıktı ve 400 geçilir geçilmez pistin ortasından sprinte kalkan safkan 300 geçilirken almış liderliği fotoya kadar koruyarak kazanırken, bu yılki dördüncü startından da galibiyetle ayrılıp kariyerinin sekizinci G1 zaferine ulaşmış oldu.

News Reporter

8 thoughts on “Şampiyon seriye devam ediyor…

 1. Gercekden son donemimizin büyük sampiyonu .ayakları düz bassin..ekibini tebrik ederim…kendi düşüncemi soyliyim..Vedat olsaydi burgas ile yine kazanirdi …ama chaika ve shoreki ile kazanamazdi bunun nedeni ni izleyen anlar zaten…vedata tekrar gelince gaziyi çok istiyor ama daha çok erken çok hatalar yapıyor …sadece atın üstünde değil dışarda da yanlış kararlar veriyor

 2. Gunun kazanani belli Agun ekurisi,akin sozen,en buyuk kaybedeni ise vedat abis bu kafayla silinir gider akil hocalarina ve cevresine dikkat etsin tek bir ata binebilmek icin kahraman ekurisinden vazgecti kac tane grup kazandilar,gazide indigi at ikinci oldu.Ayni ekurinin.Akil tutulmasi yasiyor bu arkadas.

 3. Burgas ve diğerleri…
  Alihan hastalanınca “diğerleri”nin düşük olan şansı sıfıra indi. Ahmet Çelik numara aldı, bir şey denediler olmadı. Az atlı, önde tempo olmayan koşuda Burgas’ı geçmeleri çok zor. Egregious Rock bu duruma rağmen iyi koştu bence ki 3 boy geç çıktı.
  Burgas ise sezona tam gaz girmedi. Yarışları gidişat olarak çok lehine de olsa neredeyse ittirmeden bitirmeye çalıştılar. İdmanda ise geçen sezonlardan farklı olarak iç pistte çalışmıyordu. İç pisti deniyordu ara ara ama pek ısrar etmiyordu, dereceler de hızlı değildi. Buraya, sezonun ilk G1’ine ise iç pistte üç sıkı idmanla geldi. Her şey planlı. Kahraman ekürisi her şeyiyle tebrik edilmeyi hak ediyor.

 4. NOLDU ABİŞ EFENDİ BİNDİN MAGNUSTAYA ALDIN MI DERSİNİ O KADAR EKMEK YEDİĞİN EKÜRÜYÜ Bİ GAZİ İÇİN SİLDİN … GAZİ HERSENE VAR AMA BU ATLAR HERSENE YOK….
  SELİM BUGUN CEBİNE 1.1-5 MİLYON TL KOYDU SEN BELKİ 6 AYDA KAZANICAN O PARAYI TABİ AT VERIRLERSE SANA.. TOYSUN DAHA TOY

 5. Burgas mı çok iyi jenerasyon mu çok kötü… bunu da düşünmek gerekiyor. Go Hero erken bırakmasa ciddi tek rakibi olacaktı. Geçen sene 3 yaşlılığında geçen taylolo bile kendine gelemedi daha..

 6. Burgas ufak tefek çok çabuk vites arttıran ve bugüne kadar çok az kamçı yiyen bir at .sertberk yarışı kıyıcıya vermemek için zorladı bitti . Taliphan seneler önce gereksiz koşu takviminde sakatlandı . Go hero gereksiz bir Burgas geçme sevdasında sakatlandı . Atçılık başka birşey demek ki . Türkiye de bir tane rampa pisti olan hipodrom yok !!! 3 yaş gazi 2400 Mt son 10 yılda kazanan atların hepsi sakat !! Başka şeylere bakmak lazım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir